Open Procurement Albania

Blerje karburant per automjete (Diesel) - financuar nga Buxheti i Shtetit

Autoritet Prokurues Spitali Sarandė
Institucion Kontraktues Spitali Sarandė
Objekti i Tenderit Blerje karburant per automjete (Diesel) - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-66108-01-30-2017
Vlera / Fondi Limit 1 947 780,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-01-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-02-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 15-02-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues KASTRATI SHPK - A & T SH.A - EROIL SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
  • Kastrati SHA
  • Oferta fituese Lekė pa TVSH marzh fitimi 11%
    Data e shpalljes sė fituesit 27-02-2017
    Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
    Data e lidhjes sė kontratės
    Kohėzgjatja e kontratės 15-05-2017
    Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
    Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Jane s'kualifikuar ofertuesit e meposhtem:
    1.Subjekti “ A & T “ SH.A
    Ky subjekt ne dokumentacionin e paraqitur per proceduren e prokurim5it “ blerje karburant per automjete- gazoil “ nuk ka dorezuar ekstraktin e regjistrit tregtar per te dhenat e subjektit, ekstraktin mbi historikun e subjektit , te leshuar nga QKR e kerkuar per justifikimin e ofertes se paraqitur prej tij.
    2.Subjekti “ EROIL “ SH.A
    Ky subjekt ne dokumentacionin e paraqitur per proceduren e prokurimit “blerje karburant per automjete- gazoil” nuk ploteson kerkesen sipas Nenit 27 pika 5 germa c) , subjekti duhet te dorezoje prane autoritetit kontraktor ; nje vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri . Vertetimi i paraqitur nga ana e operatorit ekonomik eshte i dates 25.11.2016 , kur kjo procedure prokurimi zhvillohet ne daten 15.02.2017.
    Arsyeja e Anulimit
    Shėnime
    Transaksione Thesari
  • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
  • Buletini i Prokurimeve Publike
    Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
    Specifikim Teknik
    modifikime
    Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
    Lidhja e Kontratės


    Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


    Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

    Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.