Open Procurement Albania

Mirėmbajtje ndėrtesash tė Spitalit Psikiatrik Dr-Sadik Dinci, Elbasan dhe Qendrave nė varesi, "Drita" Elbasan dhe "Jeta" Cerrik

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Elbasan
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Elbasan
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje ndėrtesash tė Spitalit Psikiatrik Dr-Sadik Dinci, Elbasan dhe Qendrave nė varesi, "Drita" Elbasan dhe "Jeta" Cerrik- Vėnė nė dispozicion nga fondet e buxhetit tė shtetit pėr Spitalin Psikiatrik dr-Sadik Dinci, Elbasan
Nr. Reference REF-66919-02-07-2017
Vlera / Fondi Limit 4 999 953,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-02-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-02-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 17-02-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues FLONJA SHPK - DELIA IMPEX - ERGES MAT - BLERIMI - MURATI D - AL- DOK - MENI - DELIA IMPEX
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLONJA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 141 846,00
  Data e shpalljes sė fituesit 29-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 770 215,00
  Data e lidhjes sė kontratės 02-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Ka operatore ekonomike te s'kualifikuar:
  1. Operatori ekonomik "Blerimi"shpk, me NIPT J62903384G, me vlere ekonomike 4 442 016 Leke pa TVSH, skualifikohet per arsyet si me poshte;
  Operatori ekonomik "Blerimi" nuk ka paraqitur Deklaraten e Gjendjes Gjyqesore sipas shtojces 7 (vetedeklarimin) te vendosura ne kriteret e tenderit nga autoriteti kontraktor si edhe ka ndryshuar zerin ne preventivin e ofertes. Nuk ka ofertuar per dy zera duke vendosur vleren zero.Pra ky operator nuk i ploteson te gjitha kriteret e vendosura ne DST nga autoriteti kontraktor. Oferta e tij nuk eshte e plote.
  2 .Operatori ekonomik "Delia Impex" shpk , me NIPT K57123001R, me vlere ekonomike 2 975 561 Leke pa TVSH, skualifikohet per arsyet si me poshte vijon;
  Oferta ekonomike e operatorit ekonomik Delia Impex shpk eshte s'kualifikuar ne baze te vendimit nr. 147/2017 date 20.03.2017 te Komisionit te Prokurimit Publik. Komisioni i Prokurimit Publik nuk ka pranuar sqarimet e dhena nga operatori ekonomik Delia Impex shpk mbi oferten anomalisht te ulet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.18 - Dt.08-05-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.