Open Procurement Albania

Blerje shtypshkrime

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje shtypshkrime - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-66313-02-01-2017
Vlera / Fondi Limit 1 666 666,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-02-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-02-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 13-02-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Rama Graf SHPK - KRISTALINA KH - Botime dhe Shtypshkrime Dajti 2000 - Adel CO shpk - ANI PRINT SHPK - Maluka
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Rama Graf SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 296 619,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-02-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 555 942,80
  Data e lidhjes sė kontratės 24-02-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte s'kualifikuar oferta e operatorit ekonomik “Botime dhe Shtypshkrime Dajti 2000” sh.p.k , me vlere 1.553.430 leke pa tvsh, per paraqitje dokumentacioni te parregullt
  Eshte s'kualifikuar oferta e operatorit ekonomik “Ani-Print” shpk, me vlere 1.278.288 leke pa tvsh, per paraqitje dokumentacioni te parregullt
  Eshte skualifikuar oferta e operatorit ekonomik “Adel Co” sh.p.k pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e kritereve te pergjithshme te kualifikimit dhe dokumentacionin e kritereve te vecanta te kualifikimit duke mosplotesuar kerkesat e percaktuara ne dokumentat e tenderit
  Eshte skualifikuar oferta e operatorit ekonomik “Maluka” shpk, pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e kritereve te pergjithshme te kualifikimit dhe dokumentacionin e kritereve te vecanta te kualifikimit duke mosplotesuar kerkesat e percaktuara ne dokumentat e tenderit
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.8 - Dt.27-02-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.9 - Dt.06-03-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.