Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private pėr Drejtorinė e Shėrbimit Spitalor Pogradec

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private pėr Drejtorinė e Shėrbimit Spitalor Pogradec - financuar nga Buxheti i shtetit
Nr. Reference REF-65584-01-23-2017
Vlera / Fondi Limit 6 666 666,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-01-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-02-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 03-02-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues GORA SHPK
ALBEN 2 Security
Security KORĒA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GORA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 558 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-02-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7 870 200,00
  Data e lidhjes sė kontratės 01-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 04-03-2017 deri ne daten 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Security Korēa SHPK

  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  a) Nuk disponon dokumentin e pageses per likujdimin e detyrimeve financiare ndaj AKEPper vitin 2015 dhe 2016 ashtu sikurse eshte percaktuar ne piken 1 te kritereve te vecanta.
  b) Nuk disponon qendren e kontrollit te sherbimit me roje private ne qytetin e Pogradecitashtu sikurse eshte percaktuar ne piken 2 te krtereve te vecanta.
  c) Nuk disponon 4 (kater) arme brezi ashtu sikurse eshte percaktuar ne piken 2 te kritereve te vecanta.
  d) Nuk disponon autorizim per mbajtje arme ne sherbim per punonjsit e SHPSF-se per 23 punonjes sherbimi ashtu sikurse eshte percaktuar ne piken 2 te kritereve te vecanta.
  e) Nuk ka te siguruar per muajt maj, qershor dhe korrik 2016 23(njezetre) punonjes sherbimi ashtu sikurse eshte percaktuar ne piken 5 te kritereve te vecanta te kualifikimit.

  2. Alben 2 Security SHPK

  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  a) Nuk disponon dokumentin e pageses per likujdimin e detyrimeve financiare ndaj AKEP per vitin 2015 dhe 2016 ashtu sikurse eshte percaktuar ne piken 1 te kritereve te vecanta.
  b) Nuk disponon qendren e kontrollit te sherbimit me roje private ne qytetin e Pogradecit ashtu sikurse eshte percaktuar ne piken 2 te kritereve te vecanta.
  c) Nuk disponon dy automjete ashtu sikurse eshte percaktuar ne piken 6 te kritereve te vecanta.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.7 - Dt.20-02-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.10 - Dt.13-03-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.