Open Procurement Albania

Shtesë Kontrate: Blerje medikamente për Lotin 14 (Acid tranexamic); Lotin 4 (Human albumine); Lotin 4 dhe 17 (Povidone Jodine dhe Furosemide); Lotin 11 (Metamizol sodium); Lotin 6 dhe 8 (Ranitidine dhe Sevofluran); Lotin 12 (Metoclopramid hydrochlloride) dhe Lotin 23 (Magnezium Sulphate)

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Shtesë Kontrate: Blerje medikamente për Lotin 14 (Acid tranexamic); Lotin 4 (Human albumine); Lotin 4 dhe 17 (Povidone Jodine dhe Furosemide); Lotin 11 (Metamizol sodium); Lotin 6 dhe 8 (Ranitidine dhe Sevofluran); Lotin 12 (Metoclopramid hydrochlloride) dhe Lotin 23 (Magnezium Sulphate). Vlera totale përfundimtare e kontratës fillestare/ Lotit ishte përkatësisht 50.350, 348.075, 335.075, 183.280, 1.092.645, 47.280 dhe 291.870 (pa TVSH), më datë 22.04.2016
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 391 429,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Shtesë Kontrate
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesë
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes se tenderit 06-01-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues
Operatore Konkurues MEGAPHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEGAPHARMA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 391 429,17
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 469 715,00
  Data e lidhjes se kontrates 06-01-2017
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.3 - Dt.23.01.2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.