Open Procurement Albania

Blerje artikuj tonera pėr printera dhe fotokopje

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor
Institucion Kontraktues Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor
Objekti i Tenderit Blerje artikuj tonera pėr printera dhe fotokopje - financuar nga FSDKSH-Fondi
Nr. Reference REF-70405-03-03-2017
Vlera / Fondi Limit 15 992 839,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 29-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Infosoft Office
CCS SHPK
COLOMBO
IT Gjergji Kompjuter
MondOffice
Net Trade Albania
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IT Gjergji Kompjuter
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11 100 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-09-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 13 320 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-09-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.Operatori ekonomik “MondOffice” SHPK
  • Nuk ka paraqitur faturat tatimore tė shitjes, pėr tė provuar pėrvojėn e mėparshme tė realizuar sipas kontratave tė paraqitura pėr furnizime tė ngjashme.
  2.Operatori ekonomik “COLOMBO” SHPK
  • Nuk ka paraqitur faturat tatimore tė shitjes, pėr tė provuar pėrvojėn e mėparshme tė realizuar sipas kontratave tė paraqitura pėr furnizime tė ngjashme.
  3.Operatori ekonomik “Infosoft Office” SHPK
  • nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim te percaktuara ne DST per sa u perket artikujve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.36 - DT.11-11-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.18-09-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.