Open Procurement Albania

Blerje reagentė dhe materiale mjekėsore pėr Qendrėn Kombėtare tė Transfuzionit tė Gjakut, ndarė nė Lote. Loti 6 - Blerje materiale tė ndryshme konsumi

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Objekti i Tenderit Blerje reagentė dhe materiale mjekėsore pėr Qendrėn Kombėtare tė Transfuzionit tė Gjakut, ndarė nė Lote - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017. Loti 6 - Blerje materiale tė ndryshme konsumi
Nr. Reference REF-65941-01-26-2017
Vlera / Fondi Limit 3 168 250,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-01-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-02-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 20-02-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues BIOMETRIC ALBANIA SHPK - FEDOS SHPK - BYLIS PHARMA SHPK - KRIJON SHPK - O.E.S DISTRIMED - EUROMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 679 900,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 215 880,00
  Data e lidhjes sė kontratės 20-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. BIOMETRIC ALBANIA Shpk - Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar sipas Dokumentave tė Tenderit si dhe ofertėn ekonomike.
  2. BYLIS PHARMA Shpk - Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar sipas Dokumentave tė Tenderit si dhe ofertėn ekonomike.
  3. O.E.S DISTRIMED - Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar sipas Dokumentave tė Tenderit si dhe ofertėn ekonomike.
  4. KRIJON SHPK - Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar sipas Dokumentave tė Tenderit si dhe ofertėn ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.13 - Dt.03-04-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.