Open Procurement Albania

Loti 2 - Blerje pajisje mobilimi mjekėsor pėr QSH Kamėz

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Qendra Shėndetėsore Kamėz, Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje pajisje mjeksore dhe mobilimi pėr QSH Kamėz, ndarė nė lote - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017. Loti 2 - Blerje pajisje mobilimi mjekėsor pėr QSH Kamėz
Nr. Reference REF-67079-02-08-2017
Vlera / Fondi Limit 3 943 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-02-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 03-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Trinity Trade Company SHPK - PAERA SHPK - Almedical - W.CENTER SHPK - MONTAL SHPK - BUNA SHPK - BOLT SHPK - RO AL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Bolt SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 150 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 780 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 24-04-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  . Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Lot.2: "Blerje pajisje mobilimi mjekėsor pėr QSH Kamėz" 3.943.000 (tre milionė e nėntėqind e dyzet e tre mijė) lekė pa TVSH:
  Almedical– pa dokumente kualifikuese dhe pa ofertė ekonomike
  W.Center– pa dokumente kualifikuese dhe pa ofertė ekonomike
  Paera– pa dokumente kualifikuese dhe pa ofertė ekonomike
  Buna– pa dokumente kualifikuese dhe pa ofertė ekonomike
  Biometric Albania – pa dokumente dhe pa ofertė ekonomike
  Montal – pa dokumente kualifikuese dhe pa ofertė ekonomike
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: Nuk kishin paraqitur dokumente kualifikuese dhe as ofertė ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.51 - Dt.26-12-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.