Open Procurement Albania

Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje (pelet) pėr nevoja tė Spitalit Rajonal Dibėr pėr vitin 2017

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Objekti i Tenderit Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje (pelet) pėr nevoja tė Spitalit Rajonal Dibėr pėr vitin 2017
Nr. Reference REF-74162-03-27-2017
Vlera / Fondi Limit 7 190 208,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-04-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 07-04-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues IGMA SHPK
ARJAN A SHPK
SULOLLARI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IGMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 190 208,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-04-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8 628 249,60
  Data e lidhjes sė kontratės 02-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:
  1. SULOLLARI SHPK
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike si dhe nuk ka paraqitur asnje dokumentacionin ligjor te kerkuar nga autoriteti prokurues per kualifikim (pervec QKB).
  2. ARJAN - A
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Nuk plotesoni piken 1 te Kerkesave te Vecanta per Kualifikim Pėrsa i pėrket aftėsisė teknike e profesionale... lidhur me furnizime te ngjashme dhe me faturat tatimore te paraqitura nuk ploteson vleren jo me pak se 40 % te vleres qe prokurohet te ekzekutuara tre vitet e fundit, pasi faturat e paraqitura jane te parregullta
  b) Nuk plotesoni piken 2 te Kerkesave te Vecanta per Kualifikim "Pėrsa i pėrket aftėsisė teknike e profesionale..." lidhur me dokumentacionin te automjeit per transport telendes djegese pellet biomase. Mjeti me targe AA244DG nuk ka te shoqeruar taksat e mjetit, sic kerkohet ne kerkesen per kualifikim pika 2. c) Nuk plotesoni piken3 te Kerkesave te Vecanta per Kualifikim "Pėrsa i pėrket aftėsisė teknike e profesionale..." lidhur me kontrate furnizimi noteriale me prodhues te lendes djegese pellet biomase. Kontrata e paraqitur nuk eshte noteriale dhe e perkthyer ne gjuhen shqipe si dhe nuk ka te shoqeruar certifikatat ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007, ISO 39001:2012, PAS 99:2012 nė emer te prodhuesit, te percaktuar ne piken 3. d) Nuk plotesoni piken 4 te Kerkesave te Vecanta per Kualifikim "Pėrsa i pėrket aftėsisė teknike e profesionale...", lidhur me 3 (tre) cope kaldaja 480-500 KW, ne dokumentacionin e paraqitur ne tender nga ana juaj nuk jane paraqitur 3 kaldaja me pellet sipas specifikimeve teknike te percaktuara ne piken 4 te kritereve te vecanta per kualifikim. e) Nuk plotesoni piken 5 te Kerkesave te Vecanta per Kualifikim "Pėrsa i pėrket aftėsisė teknike e profesionale...", lidhur me 3 (tre) cope djegės/bruciator me pellet, ne dokumentacionin e paraqitur ne tender nuk jane paraqitur 3 djeges/bruciator me pellet sipas specifikimeve teknike te percaktuara ne piken 5 te kritereve te vecanta per kualifikim. f) Nuk keni paraqitur shtojcen 4 "Lista e informacionit kofidencial", e parashikuar nga ana jone ne DST (ne faqen 19), ku thuhet (shtojce per tu plotesuar nga operatori ekonomik).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.13 - Dt.04-03-2017
  Shpallja e Fituesit Nr.17 - Dt.02-05-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.18 - Dt.08-05-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.