Open Procurement Albania

Furnizim dhe vendosje Chiller dhe AHU nė Reanimacionin e SUT

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Furnizim dhe vendosje Chiller dhe AHU nė Reanimacionin e SUT - financuar nga Tė Ardhurat Dytėsore tė Institucionit
Nr. Reference REF-09103-04-25-2017
Vlera / Fondi Limit 7 369 973,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 05-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues AGRI CONSTRUCTION SHPK
KACDEDJA
SIRETA 2F
AL-TEK SHPK
COMFORT SHPK
SUPERIOR KLIMA SHPK
SULOLLARI SHPK
ALTEC SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AGRI CONSTRUCTION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 233 333,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8 680 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 15-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. SUPERIOR KLIMA SHPK skualifikohet pasi:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Mungon Vertetimi nga Tatimet
  b) Mungon Xhiro Vjetore
  c) Mungon Vertetim Banke
  d) Mungon Bilanci i Vitit 2016
  e) Taksat Lokale jane Vetem per Bashkine Sarande per vitin 2016
  f) Mungon List Pagesa Shkurt-Mars 2017
  g) Mungojne Kontratat e Punonjesve me IQT
  h) Mungon Autorizimi i Prodhuesit
  i) Katalogu per pajisjet e Ofruara nuk ka shenja dalluese ku te percaktohet sakte modeli
  j) Mungon Automjeti me Vinc
  2. SULOLLARI SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Produktu i Ofruar sipas katalogut, nuk ploteson specifikimet teknike te pajisjeve te
  kerkuara. 3. K A C D E D J A SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Operator Ekonomik nuk ka te shenuar ne QKR objektin e veprimtarise sipas objektit te prokurimit te kerkuar sipas pikes 2.1.1 te kapacitet ligjor
  a) Kontratat e ngjashme nuk kane lidhje me objektin e prokurimit. Ne kontrate kemi vendosje Kaldaje dhe jo Chilleri dhe AHU.
  b) Mungojne punonjesit per Paisje Klimatizimi
  c) Mungojne 3 Certifikatat ISO te kerkuara
  d) Mungojne dokumentat e Vincit
  4. COMFORT SHPK i
  a) Produkti i Ofruar sipas katalogut, nuk ploteson specifikimet teknike te pajisjeve te kerkuara.:
  b)Kontrata e Qirase per kamionin me vinc, nuk eshte e rregullt. Thuhet qe bazohet ne ligjin e noterise por nuk ka vule dhe firme te noterit.
  5. AL-TEk SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Mungojne kontratat e punes per Elektricistin, Mekanikun dhe Saldatorin
  b) Produkti i Ofruar sipas katalogut, nuk ploteson specifikimet teknike te pajisjeve te kerkuara.
  c) Autorizimi i Prodhues nuk eshte origjinal ose i noterizuar sic kerkohet ne DST
  d) Katalogu per pajisjet e Ofruara nuk ka shenja dalluese ku te percaktohet sakte modeli
  6. SIRETA 2F SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Mungojne kataloget per pajisjet e ofruara
  b) Mungon autorizimi i Prodhuesit
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.25 - Dt.27-06-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.