Open Procurement Albania

Trajtimi i mbetjeve spitalore pėr Spitalin Rajonal Fier

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Trajtimi i mbetjeve spitalore pėr Spitalin Rajonal Fier
Nr. Reference REF-09760-04-27-2017
Vlera / Fondi Limit 2 763 600,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 08-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Medi- Tel SHPK - EUROTEAM SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Euroteam SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 763 600,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. "Medi- Tel" sh.p.k Tirane Nipt K72411002M
  Vlera : 1 984 500 (nje milion e nenteqind e tetedhjete e kater mije e peseqind ) leke pa TVSH dhe 2 381 400 (dy milion e treqind e tetedhjete e nje mije e katerqind) leke me TVSH
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Operatori ekonomik "Medi- Tel" sh.p.k per arsye se oferta e dhene ka rezultuar anomalisht e ulet dhe nga ana e operatorit ekonomik "Medi- Tel" sh.p.k nuk eshte dhene argumentim lidhur me oferten anomalisht te ulet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.21 - Dt.29-05-2017
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.