Open Procurement Albania

Shėrbimi i Lavanterisė pėr Spitalin Rajonal Durrės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrės
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrės
Objekti i Tenderit Shėrbimi i Lavanterisė pėr Spitalin Rajonal Durrės - financuar nga Fondet e FSDKSH-sė
Nr. Reference REF-10028-05-02-2017
Vlera / Fondi Limit 166 666 500,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-06-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 27-06-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues A.G.S. SHPK
BALLKAN LAUNDDRY SHPK
DEVIS SHPK
SANITARY CLEANING SHPK & A.G.L Landry SRL & Mimoza Deliu PF
SHPRESA SHPK & Servizi Sanitari Integrati SRL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SANITARY CLEANING SHPK - Mimoza deliu - A.G.L Landry srl
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 142 857 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-09-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 171 428 400,00
  Data e lidhjes sė kontratės 26-09-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 30 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat u paraqiten nga operatoret Shpresa SHPK dhe Devis SHPK.
  Moren pergjigje nga Autoriteti Kontraktor ne date 02-08-2017 per shoqerine Shpresa SHPK dhe 11-08-2017 per shoqerine Devis SHPK.
  Ankimimi ka vazhduar deri ne KPP, i cili eshte shprehur me vendim nr. 653 date 12-09-2017.
  Jane s’kualifikuar operotoret ekonomike te meposhtem:
  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike SHPRESA SHPK & Servizi Sanitari Integrati SRL:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  a) Anetari i BOE “Shpresa” shpk nuk ploteson kerkesen per pune te ngjashme jo me te vogel se 40% e FL.
  b) Ne lidhje me mjetet paisjet: Servizi Sanitari Integrati ka paraqitur disa kontrata leasig te cilat nuk provojne pronesine e tij mbi keto mjete apo kontrata, pasi nisur nga afati i vlefshmerise se ketyre kontratave arrijme te kuptojme se pronesia mbi keto makineri ende nuk eshte e kesaj shoqerie dhe ne rast te mos pageses ato i kalojne entit financues, pra kjo shoqeri as nuk mund ti disponojė.
  2. Devis SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  modifikime
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.39 - Dt.02-10-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.40 - Dt.09-10-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.