Open Procurement Albania

Blerje kite dhe reagent pėr Shėrbimin e Laboratorit tė Drejtorisė Shėrbimit Spitalor Kukės, e ndarė nė 3 Lote. Loti 2 - Reagentė

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Objekti i Tenderit Blerje kite dhe reagent pėr Shėrbimin e Laboratorit tė Drejtorisė Shėrbimit Spitalor Kukės, e ndarė nė 3 Lote - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 2 - Reagentė
Nr. Reference REF-11171-05-04-2017
Vlera / Fondi Limit 597 650,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 15-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues EUROMED - KRIJON SHPk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRIJON SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 425 825,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-07-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 510 990,00
  Data e lidhjes sė kontratės 31-07-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa, ka marrė pėrgjigje nė date 17.07.2017 me Vendimin nr.524/2017 te Komisionit te Prokurimit Publik i cili ka vendosur te mospranoje ankesen e bere nga operatori ekonomik “Euromed ”sh.p.k duke lejuar Autoritetin Kontraktor me hapat e metejshem te procedures
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “Euromed”shpk me Nipt K71718012P
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Ne vertetimin e shlyerjes se detyrimeve te Tatim Taksave, Vertetimi eshte leshuar si Subjekt i “tregetim me pakice te Tekstileve” vertetim i cili nuk eshte i vlefshem per Prokurimin “Blerje kite dhe reagent pėr Shėrbimin e Laboratorit te Drejtorisė Sherbimit Spitalor Kukės ” ,dhe Objekt i Aktiviteti ku pershkruhet ne Ekstraktin,”Gjendjes se Rregjistrimit te Aktivitetit” te tij pika 2b.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.31 - Dt.07-08-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.