Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
164 1050 4,410 31,835,485,248 3,413 20,260,942,345 18,310,993,907

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
SH.A Ujesjelles Kanalizime Mallakaster 'Zevendesim linje ne Lagjen 'Bylis' dhe Lagjen '28 Nentori' Ballsh 12,962,297 Lidhur Kontrata GRAND KONSTRUKSION M SHPK 12,211,700.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane "Blerje pjesėsh pėr riparimin e linjės sė karbonit 3,791,563 Rishpallje me Njoftim Fituesi I.A.S. Industrial Air Solution 3,750,000
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Pėrmirėsim furnizimi me uje blloku Nr.61 22,646,440 Njoftuar Fituesi SENKA SHPK 21,060,617.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Blerje materiale inerte 4,983,467 Lidhur Kontrata 2AF ALBANIA GROUP SHPK 4,798,000
Sh.A Albpetrol Blerje pajisje orendi 4,963,600 Njoftuar Fituesi BOLT SHPK 4,489,300
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerja e paneleve te mbrotjes dhe komandimit per traktet 110 kV 50,000,000 Shpallur Procedura
HEC LANABREGAS sh.a Blerje kaburant 1,006,499 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i shtatė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Rikonstruksion rrjet shpėrndarės ujėsjellėsi nė zonėn e Kodėr Sharrė, 105,201 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 94,688.30
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Rikonstruksion i Kabinave dhe ndertim i rrjetit TU me kabell ABC ne Njesine Lushnje 92,675,368 Njoftuar Fituesi IGOR ELEKTRIK 88,332,188
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Librazhd Materiale te ndryshme hidraulike 2,200,000 Lidhur Kontrata ALPHA SOLUTIONS GROUP 2,180,020
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i pestė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Rikonstruksion dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė Rr."Migjeni", 339,700 Njoftuar Fituesi INFRATECH SHPK 303,427.09
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i katėrt: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Pėrmirėsim furnizimi me uje blloku Nr.61 588,807 Njoftuar Fituesi Tower SHPK & DRICONS 567,519.79
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i tretė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Pėrmirėsim furnizimi me ujė nė bllokun e Vilave Selitė dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė bllokun Vasil Shanto, 350,537 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 343,670.80
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i tetė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim stacione monitorimi uji nė 61 pikat nė qytetin e Tiranės 132,403 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 122,442.37
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i dytė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim Rrjet Ujėsjellėsi nė Zonėn Kodėr Babrru, nė Rrugėt: "Sali Vranishti, Prengaj, Xhorxhi Martini, 1 Maj, 28 Nentori", 451,078 Njoftuar Fituesi INSTITUTI DEKLIADA - ALB 432,688.05
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i Parė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Instalimi i sistemit ujėmatės nė burimet e ujėsjellėsit tė Tiranės, 746,530 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 653,584.80
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i gjashtė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim rrjet kanalizimi ne zonėn qė kufizohet nga rrugėt Besnik Hidri, 1,554,420 Njoftuar Fituesi INFRATECH SHPK 1,466,438.78
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Shtimi i funksionaliteteve tė SAP dhe blerja e licensave tė pėrdoruesve tė rinj 26,850,000 Njoftuar Fituesi S-SYSTEMS 26,800,000
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Marrje me qira operacionale te makina per NJOSE per vitin 2019 10,284,000 Njoftuar Fituesi Tirana Auto SHPK 10,280,000
ECO Tirana Furnizim me karburant per automjete 37,317,300 Lidhur Kontrata MENDI OIL 37,317,300
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Rivleresimi i aktiveve tė UKD 9,983,333 Shpallur Procedura
Shoqeria e Pare Financiare e Zhvillimit Sherbim Pastrimi i Degeve 3,198,000 Njoftuar Fituesi Pastrime Silvio 3,067,170
Sh.A Posta Shqiptare Loti i dyte Blerje Peshore Elektronike 1,747,000 Njoftuar Fituesi TUNAMAR 1,450,000
ECO Tirana Blerje detergjent per Eco Tirana Sh.a 1,058,250 Rishpallje me Lidhje Kontrate Pastrime Silvio 837,900
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje materiale elektrike 3,178,710 Lidhur Kontrata ALEN - CO 3,095,858.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vore Blerje Karburanti 1,000,000 Lidhur Kontrata KASTRATI SHA 1,000,000.00
HEC LANABREGAS sh.a Blerje Mjet Transporti 2,500,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Kimikate dhe Karbon Aktiv pėr UKT sh.a 143,618,333 Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje karburant per nevojat e OST sh.a. 40,000,000 Njoftuar Fituesi BOLV-OIL SHA 40,000,000
Sh.A Albpetrol Evadim i mallrave dhe materialeve nga Baza e tubove Fier ne QFT Patos 8,906,704 Njoftuar Fituesi RIG TRANS 8,898,600

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data