Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
171 1263 5,471 42,268,913,067 4,091 30,788,730,753 27,352,008,925

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Auditim financiar dhe pėr projektet e Bankės Boterore pėr vitin ushtrimor 2018 15,150,000 Lidhur Kontrata GRANT THORNTON 12,000,000.00
Klubi Shumesportesh Partizani Bileta pėr transport ajror ndėrkombėtar me destinacion Vjėnė-Tiranė- Vjenė, Sofje-Tiranė-Sofje, Stamboll-Tiranė-Stamboll Shpallur Procedura
ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A) Blerje pjesė ndėrrimi pėr pajisjet D'VOR, DME, ILS (prodhim SELEX). 35,800,000 Lidhur Kontrata A.E. DISTRIBUTION 35,260,310.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Bruksel-Tirane Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tirane-Bruksel-Tirane Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Mirėmbajtje Sistemi Voip pėr 2 vite. Lidhur Kontrata COMMUNICATION PROGRESS 11,280,000.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tiranė-Kiev-Tiranė Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tirane-Prage-Tirane Shpallur Procedura
Sh.A Albpetrol Blerje goma automjetesh 5,422,000 Anuluar Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Rikonstruksioni i Zyrave Postare te Filialit te Posta Shqiptare sh.a Tirane 2,068,910 Lidhur Kontrata +Shtesė 2065943.55
Sh.A Albpetrol Blerje rripa trapezoidale 5,280,450 Lidhur Kontrata MAG SHPK 5,097,500.00
Sh.A Albpetrol Blerje bllok bronz 3,125,000 Lidhur Kontrata A R B L E V 3,097,000.00
Sh.A Albpetrol Blerje litar celiku 5,965,000 Lidhur Kontrata ALEN - CO 5,915,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Leasing pėr automjete e motorrcikleta pėr 4 vite 100,000,000 Rishpallje me Lidhje Kontrate MEKTRIN MOTORS 96,009,900.00
ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A) Masterplani i navigimit ajror pėr Aeroportin Ndėrkombėtar tė Vlorės 198,000,000 Lidhur Kontrata Consulting & Management Albania - ARCHEA ASSOCIATI SRL 194,238,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje Eterna BI + Datawarehouse + Reporting Services, log management, manaxhim te dokumenteve, statistikė si dhe Mirmbajtje Eterna BI pėr 4 vite pas implementimit 41,000,000 Lidhur Kontrata HELIUS SYSTEMS 41,000,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Marrje me qera operacionale tė mjeteve motorike per 3 vjet 91,728,000 Lidhur Kontrata C L A S S I C 88,060,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Permiresimi dhe Mirembajtja 3 vjeēare e Platformes Elektronike te Blerjes se Energjise Elektrike 14,978,273 Lidhur Kontrata COMMUNICATION PROGRESS 14,785,000.00
Sh.A Albpetrol Blerje tel avolzhimi dhe material ndihmese 17,874,700 Anuluar Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje 4 Bileta udhėtimi me avion Tiranė- Gjenevė (Zvicėr) -Tiranė Njoftuar Fituesi AR & LO 290,400.00
Sh.A Posta Shqiptare Fushatė aktivitetesh informuese, kulturore, argėtuese me tematikė postare nė tė gjithė Shqipėrinė 12,036,500 Lidhur Kontrata 12,000,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje paisje sigurie (pajisje GPS/GPRS, sistem alarmi, kamera pėr automjetet, sitem vezhgimi DVR/NVR 4 kamera, sitem vėzhgimi DVR/NVR 8 kamera, sitem vėzhgimi DVR/NVR 16 kamera), 17,785,730 Lidhur Kontrata ELEKTROSEK 17,654,321.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Zagreb-Tirane, Bilete avioni Berlin-Zagreb-Tirane Njoftuar Fituesi KELVIN TRAVEL 113,818.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Mirembajtje per tre vjet e sistemit i meaxhimit automatik te Rradhes/DVR/Kamera/ne KNK dhe Shtimi i KNK- ve me Sistemin e manaxhimit automatik te rradhes 76,600,000 Lidhur Kontrata ALBITAL-CANON 74,600,000.00
Sh.A Albpetrol Blerje demulgator 11,646,530 Lidhur Kontrata A G A -1 11,548,660.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Bruksel-Tirane Njoftuar Fituesi AR & LO 35,990.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tirane-Beograd-Tirane Njoftuar Fituesi AR & LO 141,900.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Furnizim vendosje matesash uji per vitin 2019 9,720,624 Lidhur Kontrata STE-LA 2000 SHPK 9,531,724.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres “Ndertim i ujesjellesit te fshatrave Lalėz, Bizė, Draē dhe Shetaj, Nj. Adm Ishėm, Bashkia Durrės” 180,414,265 Lidhur Kontrata KUPA SHPK & NDREGJONI SHPK 143,726,215.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sistemi i kanalizimeve te ujerave te ndotura te zones turistike hamallaj, faza I " Njesia Administrative Sukth Bashkia Durres 82,111,600 Lidhur Kontrata 2 T SHPK 79915686.35

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data