Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
166 1153 4,926 37,116,141,277 3,655 25,124,904,654 22,089,367,861

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane "Riparime emergjente tė rrotės sė punės tė Turbinės sė Agregatit Nr.3 nė HEC Fierzė. 5,756,000 Njoftuar Fituesi EUROPA 5,650,000.00
ECO Tirana Sherbim i ruajtjes se sigurise jo e armatosur ne Don Bosko 1,334,030 Njoftuar Fituesi Nazeri 2000 SHPK 1289542.11
Sh.A Posta Shqiptare Mirėmbajtje Sistemi Voip pėr 2 vite 11,992,000 Njoftuar Fituesi COMMUNICATION PROGRESS 11,280,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Blerje kancelari dhe shtypshkrime pėr nevojat e shoqerisė OSHEE sh.a 126,736,606 Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Punimet civile pėr riparime dhe rikonstruksionin e objekteve tė nėnstacioneve Rrashbull dhe Zemblak 11,950,197 Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Punime civile pėr rikonstruksionin e traktit 110 kV tė linjės Fier Kuēovė 7,428,460 Shpallur Procedura
Tirana Parking Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1,195,333 Njoftuar Fituesi IT Gjergji Kompjuter 997,100.00
Sh.A Posta Shqiptare Leasing pėr automjete e motorrcikleta pėr 4 vite 100,000,000 Njoftuar Fituesi MEKTRIN MOTORS 96,009,900.00
Sh.A Albpetrol Sherbim i sigurimit te mjeteve me goma 4,981,819 Shpallur Procedura
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Riparim i transformatorit te fuqisė 5600 KVA, 10/35 KV i N/stacionit 10/35 kV HEC Vau Dejės 3,250,000 Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Zyrih-Tirane Njoftuar Fituesi ALBTOURS D-VAS tour 39,000.00
Sh.A Albpetrol Blerje litar celiku 5,965,000 Shpallur Procedura
Sh.A Porti Detar Sarande Rehabilitimi i kalates se trageteve RORO, v.2019 30,000,000 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje paisje mobilimi pėr zyra 30,000,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i tretė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi tė rrjetit tė vjetėr nė rrugėt qė lidhen me Rrugėn e Kavajės, Mihal Duri , Kont Urani.” 623,943 Njoftuar Fituesi ERALD-G SHPK 527,952.00
Sh.A Porti Detar Sarande Materiale elektrike dhe hidraulike, v.2019 1,500,000 Njoftuar Fituesi 1,463,430.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i nėntė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion i linjės se ujėsjellesit Ų 140 mm PE nga baseni i presionit nė Dajt deri nė depon e fshtit Ferraj” 1,188,366 Njoftuar Fituesi CIVIL CONS & HMK - Consulting 1,089,826.51 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare 1,350,368 Njoftuar Fituesi A & E Engineering SHPK 1,172,012.00 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertim rrjet ujesjellesi ne bllokun e kufizuar nga rruget "Lunxheria ,Durresi, Koka-Kola, Laknas" 1,047,185 Njoftuar Fituesi INFRATECH SHPK 977,896.07 
Sh.A Ujesjelles Kukes Blerje Matesa Uji 2,506,667 Njoftuar Fituesi A.M.U SHPK 2,391,200.00 
ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A) Instalimi "Akses Control System" nė ACC/TĖR dhe integrimi me "Rostering System"- Faza II 66,666,000 Rishpallje me Njoftim Fituesi R & T 65,345,200
ALBAFILM Rikonstruksioni i kapanonit te rekuizites se veturave 2,425,833 Njoftuar Fituesi Meni SHPK 1,811,851.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje 4 Bileta udhėtimi me avion Tiranė- Ankara-Tiranė Njoftuar Fituesi AR & LO 270,600.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan Sherbimi i Sigurimit me roje fizik dhe me sistem elektronik te objekteve ne administrim te shoqerise UKE sh.a Elbasanper vitin 2019 27,745,161 Njoftuar Fituesi UEVI-2015 27523051.24
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi dhe kanalizimi ne Rrugen"Dalip Zavalani, Vath Koreshi, dhe rrugen midis Petro Nini Luarasi dhe Shyqeri Ishmi. 14,112,605 Njoftuar Fituesi GERARD - A 12,500,217.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i tetė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion i Depos me W-4000 m3 nė Partitar“ 452,854 Njoftuar Fituesi CIVIL CONS & NORD COMAT 418,019.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i njėmbėdhjetė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi Dn-426 mm, Dn-200mm nė rrugėn "Xhanfize Keko" 1,218,112 Njoftuar Fituesi INFRATECH SHPK 1,116,748.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Rikonstruksion rrjet ujesjellesi ne rrugen "Bedri Karapici" "Hamdi Pepa" 549,371 Njoftuar Fituesi NORD - COMAT SHPK 494,434.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Permiresimi dhe Mirembajtja 3 vjeēare e Platformes Elektronike te Blerjes se Energjise Elektrike 14,978,273 Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Schenectady, NY SHBA-Tirane Njoftuar Fituesi ALBTOURS D-VAS tour 101,475.00

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data