Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
167 1125 4,871 34,518,873,040 3,485 22,488,257,098 19,839,776,278

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Gjirokaster Blerje Karburant Gazoil ( 10 ppm ULSD ) 2,176,512 Lidhur Kontrata FLADY PETROLEUM Marzh fitimi 11.98%
SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė Printim Fature pėr Abonentėt Debitorė. 9,455,000 Njoftuar Fituesi ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES SHPK 1.98 leke per njesi.
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Blerje Materiale Hidraulike 9,973,321 Lidhur Kontrata FAT GROUP 7,752,670.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Librazhd Materiale per rikonstruksion ujesjelles kanalizime 3,228,000 Njoftuar Fituesi FAT GROUP 2,453,280.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Rehabilitim i linjės sė ujėsjellėsit pranė depos Shilore, Karpen, Nj.Adm Maminas Bashkia Shijak 15,678,162 Lidhur Kontrata 14938194.6
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Mbikqyrje per prokurimin me objekt Sistemi i matjes, kontrollit, komandimit ne distance dhe sistemi klorifikimit automatik 1,165,334 Njoftuar Fituesi G B Civil Engineering 1,021,397.84 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan Blerje server Storage dhe pajisje te tjera informatike 4,500,000 Lidhur Kontrata S&T Albania SHPK 4,398,800.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti 1 Blerje Benzinė pa plumb 6,227,000 Lidhur Kontrata A&T - O L S I SHPK 18.90 % Marzh fitimi.
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sistemi i matjes,kontrollit,komandimit ne distance dhe sistemi klorifikimit automatik 72,059,000 Lidhur Kontrata START CO & ILVA ELEKTRIK & ADVAN TECH 69,921,411.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Blerje pjese kembimi per inverterat e stacionit te pompimit te SH.A UK Vlore viti 2019. 2,059,498 Lidhur Kontrata ASI-2A CO 1,990,000.00
ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A) Studim pėr infrastrukturėn navigacionale pėr Aeroportin e Kukėsit 10,833,333 Lidhur Kontrata CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA 10,800,000.00
Sh.A Albpetrol Sherbim i ruajtjes se prones 63,020,814 Lidhur Kontrata Force security 2004” shpk & Myrto security & F.P.M 62894099.45
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi dhe kanalizimi ne Rrugen"Dalip Zavalani, Vath Koreshi, dhe rrugen midis Petro Nini Luarasi dhe Shyqeri Ishmi. 14,112,605 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi ne rrugen:"Bedri Karapici","Hamdi Pepa" 21,129,664 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi ne rruget "Bilal Xhaferri, Pjeter Budi, Sef Kosharja, Xhemal Kada, Xheladin Beqiri, Prengaje, Vojo Kushi, Vincens Prenushi, Sado Kosheno, Xhemal Dervishi, Mitat Frashri, Naim Frashri, Themistokli Germenji, Babrru Tirane 43,999,400 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi si dhe venia ne pune te investimit te bashkise ne rruget "Hysni Gerdolli",Rruga" Egnatia", Miftar Gerbolli, Avdyl Matoshi, Riza Cuka, Blloku Bon Bosko. 12,560,772 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane "Sistemim asfaltim dhe kthimi ne gjendjen fillestare te segmenteve rrugore pas nderhyrjes ne rrjetin e Ujesjellesit dhe Kanalizimeve ne qytetin e Tiranes per vitin 2019" 24,998,217 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim impianti klorinimi ne ujesjellesat rajonal dhe vendosje matesash ne depo 26,699,117 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi Dn-426 mm, Dn-200mm ne rrugen "Xhanfize Keko 54,380,004 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi ne bllokun e kufizuar nga rruget "Lunxheria ,Durresi, Koka-Kola, Laknas" 45,203,487 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Elektropompa per Nevoja te Shoqerise 9,953,333 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i Parė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim rrjet shpėrndarės ujėsjellėsi nė lagjen e Malėsorėve” 241,021 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i dytė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet kanalizimi nė Rrugėn e Elbasanit” 2,891,462 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i tretė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi tė rrjetit tė vjetėr nė rrugėt qė lidhen me Rrugėn e Kavajės, Mihal Duri , Kont Urani.” 623,943 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i katėrt: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt Vangjel Noti,Qemal Dracini, Bruzi dhe Shinat e trenit” 335,044 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i pestė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim linje transmetimi nga puseta Yzberisht deri nė Depo Kombinat” 1,451,634 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i gjashtė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim tepėrplotėsi dhe shkarkuesi nė Depot e Tiranės” 524,909 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i shtatė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Vendosja e manometrave nė 25 pika kryesore tė rrjetit tė ujėsjellėsit.” 389,256 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i tetė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion i Depos me W-4000 m3 nė Partitar“ 452,854 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i nėntė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion i linjės se ujėsjellesit Ų 140 mm PE nga baseni i presionit nė Dajt deri nė depon e fshtit Ferraj” 1,188,366 Shpallur Procedura

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data