Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
166 1153 4,926 37,116,141,277 3,655 25,124,904,654 22,089,367,861

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
ECO Tirana Blerje materiale per fshesat e makinerive fshese. 1,399,903 Rishpallje me Njoftim Fituesi ASSOPLAST ALBANIA 1,398,640.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Pjese Kembimi Automjetesh 16,331,999 Njoftuar Fituesi LUAR Bros 9,183,385.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Venie ne pune e rrjetit te ri te ujesjellesit ne zonen e vilave Selite dhe rikonstruksion rrjet ujesjellesi ne rruget V.Hobdari, F. Bodinaku dhe ne zonen e kufizuar nga Rr.S.Delvina dhe J.Vrioni" 6,719,313 Njoftuar Fituesi K.M.K 6,217,097.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mirėmbajtje dhe riparime tė tjera elektrike. 4,200,000 Njoftuar Fituesi ELEKTROINVEST 3,989,000.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Bruksel-Tirane Njoftuar Fituesi Dorina Karaiskaj 46,200.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Belsh Zevendesim i linjes Belsh-Cepe 20,806,185 Lidhur Kontrata FRANKO CONSTRUCTION & Ergi SHPK 20,542,419.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje bilete avionit Tirane-Bruksel-Tirane Njoftuar Fituesi EXPLORER TRAVEL & TOURS 54,778.00
Sh.A Posta Shqiptare Shėrbimi i mirėmbajtjes sė sistemeve tė alarmit e tė vėzhgimit, marrjes nė rrugė valore tė sinjaleve tė alarmit, verifikimit dhe reagimi me grup tė gatshėm nė tė gjitha Filialet e Degėt dhe shėrbimin me GPS/GPRS pėr automjete e Postės Shqiptare 37,793,147 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Furnizim vendosje me shtrese stabilizanti dhe Asfalt Betoni per nevojat e Sh.A UK Vlore 2,146,300 Rishpallje me Njoftim Fituesi ASI-2A CO 2,100,000.00
Sh.A Albpetrol Blerje prokate celiku 9,055,444 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rinovimi i Suportit te Infrastruktures Qendrore te UKT sh.a 20,996,000 Lidhur Kontrata C.C.S. SHPK 18,907,555.00
Sh.A Albpetrol Sherbim i internetit 2,492,400 Njoftuar Fituesi ALBTELECOM SHA 1,895,000.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje biletė avioni Tiranė-Bruksel-Tiranė Njoftuar Fituesi EXPLORER TRAVEL & TOURS 50,900.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Sherbim Riparim Elektromotore dhe Transformatore 1,400,000 Lidhur Kontrata Remonti Elektrik 1,240,000.00
ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A) Bėrja e procedurave te reja RNAV departurės nga tė dyja pistat. 41,666,666 Njoftuar Fituesi CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA 23,685,000
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Testimi i punonjėsve pėr njohuritė e sigurimit teknik 2,715,200 Njoftuar Fituesi HTM 2,036,400.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje bileta avioni Tirane-Athine Njoftuar Fituesi KELVIN TRAVEL 81,929.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje bileta avioni Tirane-Athine-Tirane Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 85,000.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Lushnje Blerje materiale kancelarie, Kompjutera, Skaner, Fotokopje, Printer 1,350,000 Njoftuar Fituesi Panajot Xhoxhi 209,618.00 
Tirana Parking Shpenzime pėr mirėmbajtjen e rrugėve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike elektrike, telefonike, ngrohje. 1,080,000 Njoftuar Fituesi Climacasa SHPK&AL-TEK SHPK 1,026,000.00
ECO Tirana Blerje rezina 1,197,000 Lidhur Kontrata Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk) 1,197,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Mirėmbajtja e Moduleve tė Eternes (Finance-kontabilitet, Burimet njerėzore, Magazina, Help Desk) pėr 4 vite 9,450,000 Njoftuar Fituesi HELIUS SYSTEMS 9,450,000.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Mirėmbajtje QME dhe Matje 19,533,000 Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tirane-Viene-Tirane Njoftuar Fituesi ODISEA TRAVEL & TOURS 145,200.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Kruje Blerje Karburanti. 1,439,244 Lidhur Kontrata EUROPETROL DURRES ALBANIA 1,439,244.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Ndėrtim i Nėnstacionit 220/110/35 kV, Shumat dhe i traktit 220 kV nė Nėnstacionin 220/110/10 kV, Komsi. 730,660,000 Njoftuar Fituesi EVEREST SHPK 720,206,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Auditim financiar dhe pėr projektet e Bankės Boterore pėr vitin ushtrimor 2018 15,150,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Cerrik Blerje materiale pėr mirėmbajtje rrjeti (hidraulike, elektrike, tuba etj). 2,974,255 Lidhur Kontrata FREDI ELECTRONIC 2,970,725
Sh.A Posta Shqiptare Blerje5 Bileta udhėtimi me avionTiranė- Shėn Petersburg (Rusi) -Tiranė. Njoftuar Fituesi EXPLORER TRAVEL & TOURS 407,000.00
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Shėrbim konsulence pėr pėrmirėsimin e imazhit dhe vizibilitetit tė KESH sh.a 2,743,000 Shpallur Procedura

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data