Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
165 1066 4,456 32,602,307,530 3,300 21,317,790,562 18,984,970,281

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Sh.A Ujesjelles Mat Blerje Matesa Uji 3,600,000 Anuluar Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce Ruajtja e objekteve tė UKKO Sh.A me punonjės shėrbimi, sistem alarmi dhe kamera Marreveshje Kuader 15,995,000 Lidhur Kontrata ERNISA-S SHPK & ALBEN 2 SECURITY 15993299.04
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Marreveshje kuader:Sherbime pėr pėrgatitjen e projekteve pėr ndėrhyrjet nė njėsitė e prodhimit Hec Fierzė, Hec Koman, Hec Vau Dejės 33,821,469 Shpallur Procedura
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Marreveshje kuader Mbikqyrje punimesh pėr zbatimet e punimeve nė Njėsitė e Prodhimit Hec Fierzė, Hec Koman,Vau Dejės, SL Durres 14,123,412 Shpallur Procedura
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Auditim financiar dhe pėr projektet e Bankės Boterore pėr vitin ushtrimor 2018 3,590,000 Shpallur Procedura
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Marrėveshje kuadėr Kolaudim punimesh nė Njėsitė e Prodhimit Hec Fierzė, Hec Koman,Hec Vau Dejės, SL Durrės. 2,055,119 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sherbim me roje Private te U.K Durres per lotin II-te (Fushe Kuqe) 3,777,879 Lidhur Kontrata GJOKA + A 3599279.88
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sherbim me roje Private te U.K Durres per lotin e I-re (Qarku Durres)" 31,204,901 Lidhur Kontrata GJOKA + A 29728056.48
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Sigurimi i punonjesve te OSHEE sh.a nga aksidentet ne pune 119,280,000 Njoftuar Fituesi INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP 119,000,000
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Loti II: Shėrbimi privat i sigurisė fizike pėr N/Stacionin Tirana1, N/Stacionin Tirana 2, N/Stacionin Sharrė, N/Stacionin Rrazhbull, NJMT dhe Zyrat Qėndrore OST sh.a., N/stacionin Elbasan 1, N/stacionin Elbasan 2, N/stacionin Zemblak, N/stacionin Fier 135,207,419 Shpallur Procedura
ECO Tirana Blerje materiale per riparimin e kazaneve (xham rezina e te lidhura me te) 2,499,300 Lidhur Kontrata Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk) 2,098,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Ndėrtim i aplikacionit Mobile pėr OSHEE sh.a 1,980,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje bilete udhetimi Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 298,000
Sh.A Posta Shqiptare Loti i IV-t: Shėrbimi i ruajtjes sė objekteve dhe personelit me roje tė kategorisė 1.3.A Qarku Tiranė 10,654,950 Njoftuar Fituesi MYRTO SECURITY 10,474,345.05
Sh.A Ujesjelles Malesi e Madhe Blerje karburanti nafte D1 1,643,333 Anuluar Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Cerrik Blerje materiale per mirembajtje rrjeti (hidraulike, elektrike, tuba etj) 2,964,355 Anuluar Procedura
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Pajisja me siguracion TPL e mjeteve motorike nė pronėsi tė OSHEE sh.a per vitin 2019-2020 4,998,500 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Kruje Blerje Materiale Hidraulike. 3,999,569 Lidhur Kontrata 2AF ALBANIA GROUP SHPK 3,869,600.00
Sh.A Posta Shqiptare Loti i parė Blerje Aparat Kontrolli Kartmonedhash 3,510,000 Njoftuar Fituesi A & A SECURITY SURVEY SHPK 3,087,500
Sh.A Albpetrol Loti 2: Blerje Benzine pa plumb 10 ppm 472,535 Njoftuar Fituesi A G A -1 471,240
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane BLERJE DHE MONTIM TRANSFORMATOR FUQIE 170MVA, 13.8/242 KV 190,000,000 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce Bilete avioni me destinacion vajtje–ardhje Tirane-Sofie-Tirane Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 51,250.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Berat-Kucove Blerje karburanti per vitin 2019 2,539,298 Lidhur Kontrata KASTRATI 2379716.2
Sh.A Posta Shqiptare Blerje Kasaforta tė vogla dhe tė mesme 6,995,000 Njoftuar Fituesi A & A SECURITY SURVEY SHPK 6,910,000
Sh.A Posta Shqiptare Blerje paisje pėr Rack nė Filiale dhe Upgrade pajisje rrjeti tė dhenash Filiale + Degė 14,904,000 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje Sistem i dixhitalizuar radhe pėr klientėt dhe pėrmirėsimin e imazhit jashtė tė zyrave qendėr filial 19,940,000 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje shirita plastike me numerator per thase 6,710,000 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje thase 5,897,000 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje thase dhe shirita plastike me numerator per thase 12,607,000 Shpallur Procedura
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Inspektimi dhe konformiteti per pajisjet dhe Instalimet elektrike dhe mbikqyrja e fushes elektromagnetike ne n/stacione, linjat 35 KV dhe kabina elektrike. 196,040,490 Shpallur Procedura

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data