Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
167 1169 4,990 36,569,084,251 3,683 25,468,181,736 22,421,381,210

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan Blerje server Storage dhe pajisje te tjera informatike 4,500,000 Lidhur Kontrata S&T Albania SHPK 4,398,800.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje Shtypshkrime 76,008,766 Shpallur Procedura
Sh.A Albpetrol Kontroll periodik i eneve nen presion 986,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti 1 Blerje Benzinė pa plumb 6,227,000 Lidhur Kontrata A&T - O L S I SHPK 18.90 % Marzh fitimi.
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sistemi i matjes,kontrollit,komandimit ne distance dhe sistemi klorifikimit automatik 72,059,000 Lidhur Kontrata START CO & ILVA ELEKTRIK & ADVAN TECH 69,921,411.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Blerje pjese kembimi per inverterat e stacionit te pompimit te SH.A UK Vlore viti 2019. 2,059,498 Lidhur Kontrata ASI-2A CO 1,990,000.00
HEC LANABREGAS sh.a Ruajtja e godinės me roje private per Hec Lanabregas 6,320,469 Njoftuar Fituesi MANDI - 2K 6320436.32
Sh.A Albpetrol Sherbim i ruajtjes se prones 63,020,814 Lidhur Kontrata Force security 2004” shpk & Myrto security & F.P.M 62894099.45
Sh.A Albpetrol Blerje autoambulance 9,800,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi si dhe venia ne pune te investimit te bashkise ne rruget "Hysni Gerdolli",Rruga" Egnatia", Miftar Gerbolli, Avdyl Matoshi, Riza Cuka, Blloku Bon Bosko. 12,560,772 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane "Sistemim asfaltim dhe kthimi ne gjendjen fillestare te segmenteve rrugore pas nderhyrjes ne rrjetin e Ujesjellesit dhe Kanalizimeve ne qytetin e Tiranes per vitin 2019" 24,998,217 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi ne bllokun e kufizuar nga rruget "Lunxheria ,Durresi, Koka-Kola, Laknas" 45,203,487 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Elektropompa per Nevoja te Shoqerise 9,953,333 Anuluar Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i katėrt: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt Vangjel Noti,Qemal Dracini, Bruzi dhe Shinat e trenit” 335,044 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i gjashtė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim tepėrplotėsi dhe shkarkuesi nė Depot e Tiranės” 524,909 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Sistemim asfaltim dhe kthimi ne gjendjen fillestare te segmenteve rrugore pas nderhyrjes ne rrjetin e Ujesjellesit dhe Kanalizimeve (Faza I) 369,473 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Rikonstruksion rrjet furnizimi me uje (nxjerrja nga puna e tubacioni Dn-219 mm celik, Dn-125 mm gize) Adresa: Rr."Shemsi Haka", "Ali Demi" , " Idriz Dollaku" 770,110 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vore Blerje Pompa uji 4,370,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i Parė:“Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndertim impiant klorinimi ne ujesjellsin rajonal dhe vendosje matesash ne depo”, 694,177 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 586,313.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i dytė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksinrrjetujesjellesidhekanalizimin e rrugenDalipZavalani, VathKoreshi, dherrugen midis Petronini Luarasi dhe Shyqyri Ishmi” 366,927 Njoftuar Fituesi Zenit 06 SHPK 310,477.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje pajisje it (kompjuter, printer, printer termik, printer matricor, fotokopje a4, barcode reader, palmar, tableta instanter) 42,144,000 Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Biletė pėr transport ajror Tiranė-Paris-Tiranė Shpallur Procedura
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Furnizim montim tub dhe saraēineska DN 200 pėr magjistralin e shkarkimit tė ujit teknik tek agregatet nė HEC Vau i Dejės. 2,094,189 Shpallur Procedura
HEC LANABREGAS sh.a Blerje Mjet Transporti 2,500,000 Shpallur Procedura
Sh.A Porti Detar Sarande Materiale elektrike dhe hidraulike, v.2019 1,500,000 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Shėrbimi interneti me fibėr optike dhe LAN TO LAN me IP statike pėr Sha Ujėsjellės Kanalizime Fier 1,999,308 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Berat-Kucove Blerje Kontatore + Vula per kontatore 1,092,600 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje veshje pune 2,999,621 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Posta retail outlet (blerje on line per objekte postare si pulla, suvenire, etj. si dhe Mirmbajtje pėr 4 vite pas implementimit 30,999,850 Njoftuar Fituesi HELIUS SYSTEMS 30,900,000.00
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane AUDITIM I MJEDISIT, SIGURISĖ DHE SHĖNDETIT NĖ PUNĖ NĖ TĖ 3 (TRE) NJĖSITĖ PRODHUESE NĖN ADMINISTRIMIN E KESH SH.A 5,000,000 Shpallur Procedura

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data