Open Procurement Albania

Blerje Hipoklorit Kalciumi

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Peqin
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Peqin
Objekti i Tenderit Blerje Hipoklorit Kalciumi
Nr. Reference REF-87527-09-27-2018
Vlera / Fondi Limit 1 650 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 10-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ANBIM SHPK
ASI - 2A CO SHPK
ATLANTIK 3 SHPK
Pavli Buzo
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ATLANTIK 3
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 500 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. ANBIM SHPK
  Nuk ka paraqitur formularin e ofertės ekonomike.

  2. Pavli Buzo PF
  Nuk ka paraqitur formularin e ofertės ekonomike.

  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.

  Nuk u be i mundur realizimi i nėnshkrimit tė kontrates, pėr arsye tė mosparaqitjes tė formularit tė sigurimit tė kontratės brėnda afatit ligjor tė ofertuesit tė renditur i pari dhe diferenca ndėrmjet ofertės sė kualifikuar nė vendin e parė dhe tė dytė ėshtė mė e madhe se 2 pėr qind e fondit limit(neni 58, i Ligjit 9643, datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin publik”, tė ndryshuar) .

  Ofertuesi i renditur pėrkatėsisht nė vendin e pare nuk u paraqit pranė A.K. pėr tė paraqitur sigurimin e kontratės brėnda 5 ditėve nga dita e marrjes/publikimit tė njoftimit tė fituesit nė sistemin elektronik te prokurimeve publike dhe nuk u arrit nėnshkrimi i kontratės.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.44 - Dt.05-11-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data