Open Procurement Albania

Riparim- sherbimi i automjeteve

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Objekti i Tenderit Riparim- sherbimi i automjeteve
Nr. Reference REF-10047-02-21-2019
Vlera / Fondi Limit 2 900 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 05-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Besnik Meēi
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Besnik Meēi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 256 850,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3130920
  Data e lidhjes sė kontratės 26-03-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Korēė REF-10047-02-21-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.13 - Dt.01-04-2019

  Riparim- sherbimi i automjeteve

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
  Objekti i Tenderit Riparim- sherbimi i automjeteve
  Nr. Reference REF-06545-02-05-2019
  Vlera / Fondi Limit 2 900 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 06-02-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-02-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 18-02-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr zėrat antifrizė, alkool frenash, llamba sinjali, vaj hidraulik ISO46, vaj reduktori W150 dhe vaj timoni , nė specifikimet e DT, nuk janė pėrcaktuar sasitė e kėrkuara dhe pėr pasojė operatorėt ekonomikė nuk i kanė pėrfshirė kėto zėra nė ofertat e tyre.
  Gjithashtu vlera pėr njėsi e kėtyre zėrave nuk ėshtė pasqyruar, as nė fondin limit/shumatoren e ēmimeve pėr njėsi tė publikuar nė DT.
  Pėr kėtė arsye Autoritetit Kontraktor UKKO Sh.A do tė rishikojė specifikimet dhe fondin limit/shumatoren e ēmimeve pėr njėsi dhe do tė rishpallė procedurėn e prokurimit .
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.08 - Dt.25-02-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data