Open Procurement Albania

Blerje vajra minerale dhe graso per motorre dhe komponente mekanik

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues ECO Tirana
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje vajra minerale dhe graso per motorre dhe komponente mekanik
Nr. Reference REF-17042-04-08-2019
Vlera / Fondi Limit 2 357 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 19-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues EXIMOIL
KADIU
TOP-OIL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TOP-OIL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 233 700,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2680440
  Data e lidhjes sė kontratės 10-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 22.05.2019.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. EXIMOIL :
  Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit pika 1 a, nuk ka dorezuar Deklaraten mbi Konfliktin e Interesit sipas Shtojcės 7; pika b. nuk ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontrates sė energjisė qė ka operatori ekonomik, sipas kontrates se qerase me Lavdije Elezaj.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3.7 Raport Analiza per artikullin Vaj motorri 10W-40 nuk eshte i tre muajve te fundit dhe nuk ka paraqitur raport analize te vlefshem per artikullin VAJ Kompresori Rotativ XT 46 DIN 51506 VDL.

  2. KADIU:
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3. Kapacitetit teknik pika 2.3.1. pasi kontrata e paraqitur nuk arrin 40% e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės qė prokurohet.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3.4. pasi nuk ka paraqitur Autorizim Prodhuesi sipas kerkeses se Autoritetit kontraktor.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3.7 pasi nuk ka paraqitur raport analize per artikullin graso,Vaj per Grup Timoni,Vaji Fully Syntetik per Kamio, VAJ Kompresori Rotativ XT 46 dhe per artikujt Vaj kamio SAE 80W90, Vaj motorri 20W-50, Vaj motorri 15W-40, Vaj hidraulik 46 raport analiza nuk eshte i tre muajve te fundit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.23 - Dt.10-06-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.17-06-2019

  Blerje vajra minerale dhe graso per motorre dhe komponente mekanik

  Institucioni Prokurues ECO Tirana
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Objekti i Tenderit Blerje vajra minerale dhe graso per motorre dhe komponente mekanik
  Nr. Reference REF-07802-02-13-2019
  Vlera / Fondi Limit 2 357 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 14-02-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-02-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 27-02-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit .
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.14 - Dt.08-04-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data