Open Procurement Albania

Blerje e tre pompave zhytese per Sektorin e Kanalizimeve, viti 2019

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Objekti i Tenderit Blerje e tre pompave zhytese per Sektorin e Kanalizimeve, viti 2019
Nr. Reference REF-09282-02-19-2019
Vlera / Fondi Limit 6 050 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues 2Z Konstruksion
A.91
Ilva Elektrik
Ligus
Novamat
Rad Okej
Ste-La 2000
Operator Ekonomik Kontraktues
 • STE-LA 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 730 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje respektivisht nė datat: 27.03.2019, 09.04.2019,10.04.2019.

  1. ‘‘Ilva Elektrik” shpk :
  • Per shkak te mangesise ne dokumentacionin e kerkuar ne DST.

  2. ‘‘Rad-Okej” sh.p.k :
  • Per shkak te mangesise ne dokumentacionin e kerkuar ne DST.

  3. ‘‘Ligus’ shpk :
  • Per shkak te mangesise ne dokumentacionin e kerkuar ne DST.

  4. ‘‘2Z Konstruksion’’ sh.p.k :
  Per shkak te mangesise ne dokumentacionin e kerkuar ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data