Open Procurement Albania

Sigurimi i automjeteve, sigurimi i shendetit ne udhetim, sigurimi i aktiveve afatgjata te UKKO Sh.A, si dhe sigurimi nga aksidentet personale

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Objekti i Tenderit Sigurimi i automjeteve, sigurimi i shendetit ne udhetim, sigurimi i aktiveve afatgjata te UKKO Sh.A, si dhe sigurimi nga aksidentet personale
Nr. Reference REF-09776-02-20-2019
Vlera / Fondi Limit 1 770 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Sigma Interalbanian Vienna Insurance Group
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP sh.a.
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 766 295,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2119554
  Data e lidhjes sė kontratės 10-04-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Siguracionet pėr automjetet, siguracionet pėr shendetin nė udhėtim Zona A, sigurimi i aktiveve afatgjata tė UKKO Sh.A, si dhe sigurimi nga aksidentet personale, i punonjėsve tė UKKO Sh.A do te behen nė momentin (datėn) qe mbaron afati i sigurimit pėr vitin 2019 dhe do tė zgjatin 1 vit nga kjo datė.
  Ndėrsa kartonat Jeshile 2 javore, si dhe Sigurimi i shėndetit nė udhetim 15 ditor, ZONA C janė shėrbime tė mundshme, tė cilat do tė kryhen sipas nevojės dhe kėrkesės sė Autoritetit Kontraktor, brenda 12 muajve nga data e lidhjes sė kontratės.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.15 - Dt.15-04-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data