Open Procurement Albania

Blerje doreza, maska, syze protektive dhe veshje shumeperdorimshe

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues ECO Tirana
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje doreza, maska, syze protektive dhe veshje shumeperdorimshe
Nr. Reference REF-18543-04-17-2019
Vlera / Fondi Limit 1 561 380,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Blerina Sadiku
Univers Promotions
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLERINA KAPEDANI  
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 555 200,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1866240
  Data e lidhjes sė kontratės 22-05-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Univers Promotions:
  Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e pergjithshme te kualifikimit, Shtojca 5 nuk eshte e plote pasi nuk perfshin ortaket, aksioneret, etj. Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit, pika 2.3.4 pasi nuk ka paraqitur Certifikimin ISO 22301:2012 mbi Sistemin e menaxhimit te vazhdueshmerise se biznesit.Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3.5. katalogu i paraqitur nuk eshte ne i perkthyer ne gjuhen shqipe. Gjuha e pėrdorur nė procedurė ėshtė gjuha shqipe dhe dokumentat nė gjuhė tė huaj duhet tė shoqėrohen me njė pėrkthim tė noterizuar nė gjuhėn shqipe.Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit, pika 2.3.6. pasi nuk ka paraqitur flete analize nga nje laborator i akredituar ne Republiken e Shqiperise per produktin per artikujt doreza pune dhe kominoshe pune.Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit, pika 2.3.7 pasi nuk ka paraqitur asnje moster per artikull sipas specifikimeve teknike te cilesuara nga autoriteti kontraktor ne diten dhe oren e hapjes se ofertave.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.27-05-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data