Open Procurement Albania

Blerje qese mbeturinash per kosha.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues ECO Tirana
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje qese mbeturinash per kosha.
Nr. Reference REF-23540-05-23-2019
Vlera / Fondi Limit 943 200,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues PAERA
S.L.M
ANBIM
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S.L.M.
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 936 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1123200
  Data e lidhjes sė kontratės 28-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skaulifikuar:
  1. PAERA:
  Operatori ekonomik nuk ploteson Kriteret e pergjithshme te kualifikimit, nuk ka plotesuar deklaraten sipas Shtojces 5 ne Dokumentat e Tenderit.
  Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit pika d. Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri, pasi vertetimi nuk perfshin detyrimet e maturuara te muajit Prill 2019.
  Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit Kapaciteti teknik pika 2.3.1. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur Kontratėn e nėnshkruar me institucionin dhe vėrtetimin e lėshuar nga Institucioni shtetėror pėr realizimin e plotė dhe tė suksesshėm tė kėsaj kontrate.
  2.ANBIM :
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur oferte ekonomike dhe asnje dokument tjeter sipas kerkeses se Autoritetit Kontraktor ne Dokumentat e Tenderit
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.27 - Dt.08-07-2019

  Blerje qese mbeturinash per kosha

  Institucioni Prokurues ECO Tirana
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Objekti i Tenderit Blerje qese mbeturinash per kosha
  Nr. Reference REF-20597-05-06-2019
  Vlera / Fondi Limit 943 200,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 07-05-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-05-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 17-05-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.21 - Dt.27-05-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data