Open Procurement Albania

Furnizim vendosje matesash uji per vitin 2019

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Objekti i Tenderit Furnizim vendosje matesash uji per vitin 2019
Nr. Reference REF-22392-05-16-2019
Vlera / Fondi Limit 9 720 624,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 17-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ALEN-CO''& "ED KONSTRUKSION
STE-LA 2000
Operator Ekonomik Kontraktues
 • STE-LA 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 531 724,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 44 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane s’kualifikuar:

  1. Bashkimi i operatoreve ekonomik ''ALEN-CO'' & "ED KONSTRUKSION"' : Bashkimi I Operatoreve ekonomik ka mangesi & pasaktesi ne;
  Ofertuesi verteton bashkimin operatoresh duke paraqitur prokure te posacme& marreveshje bashkepunumi ne te cilen deklaron perfaqesues o.e ALEN-CO(ne % 20 dhe 80)te volumit te punes qe do te behet por nuk specifikon zerat ė punimeve ne realizimin ė kontrates se prokuruar.
  Si bashkim o.e. ofertuesi ka dhene vetdeklarimet me (shtojca8).O.E.ED-KONSTRUKSION,nuk ka shprehur gjendjen ė ortakeve ne kete shoqeri, te deklaruar ne QKR.
  O.E. ALEN-CO nuk paraqet licence profesionale per ekzetutimin ė kontrates.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data