Open Procurement Albania

Rikonstruksion i Depos me W-4000 m3 nė Partitar

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i Depos me W-4000 m3 nė Partitar
Nr. Reference REF-23452-05-23-2019
Vlera / Fondi Limit 17 417 495,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues RAFIN COMPANI
Viante Konstruksion
AGI-KONS
LLAZO
Euro-Alb
SENKA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VIANTE Konstruksion
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 16 195 817,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 19434980.4
  Data e lidhjes sė kontratės 09-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  U paraqit ankesė nga OE Rafin Company shpk me nr. 11629 prot., datė 02.07.2019, tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresės me nr. 11629/1 prot., datė 02.07.2019 duke mos e pranuar ankesen e paraqitur prej tij.

  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP nuk ėshtė paraqitur ankesė.

  Tė skualifikuar:
  1. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “RAFIN COMPANI” SH.P.K. :
  Operatori ekonomik nuk e pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr :
  - Paraqitjen e 2 kamionėve me kapacitet mbajtės min 3.5 ton dhe max 5 ton pasi nga dy kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri vetėm njė kamion.
  - Paraqitjen e 2 kamionėve me kapacitet mbajtės min 12 ton dhe max 17 ton pasi nga dy kamiona tė kėrkuar, shoqėria nuk ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri asnjė kamion.
  - Paraqitjen e 3 kamioncinave me kapacitet mbajtės min 1.5 ton dhe max 2 ton pasi nga tre kamionēinave tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri vetėm njė kamionēinė.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.

  2. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “LLAZO” SH.P.K.:
  Operatori ekonomik nuk e pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr :
  - Paraqitjen e 2 kamionėve me kapacitet mbajtės min 3.5 ton dhe max 5 ton pasi nga dy kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri vetėm njė kamion.
  - Paraqitjen e 2 kamionėve me kapacitet mbajtės min 12 ton dhe max 17 ton pasi nga dy kamiona tė kėrkuar, shoqėria nuk ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri vetėm njė kamion.
  - Paraqitjen e 3 kamioncinave me kapacitet mbajtės min 1.5 ton dhe max 2 ton pasi nga tre kamionēinave tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri vetėm njė kamionēinė.
  - Paraqitjen e autovinēit.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.

  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “SENKA” sh.p.k :
  Operatori Ekonomik “SENKA” shpk s’kualifikohet pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė ligjor dhe teknik, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.

  6.Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik ” Euro-Alb” shpk:
  Nuk ka arritur tė paraqesė dėshmitė e kualifikimit profesional pėr llojet e profesioneve tė sipėrcituara kriter ky i kėrkuar nė DST.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional .

  7. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Geard” SH.P.K. :
  Shoqėria “Geard” SH.P.K nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Projekti

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data