Open Procurement Albania

“Rikualifikim i ambienteve tė impiantit Bovillė”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit “Rikualifikim i ambienteve tė impiantit Bovillė”.
Nr. Reference REF-23698-05-24-2019
Vlera / Fondi Limit 214 972 613,19
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues AGI KONS & “BE-IS
Ed Konstruksion
ALKO IMPEX GENERAL CONSTRUCTION & “2T
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ed Konstruksion SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 199921959.08
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 239906350.9
  Data e lidhjes sė kontratės 14-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “AGI KONS” SH.P.K. & “BE-IS” :
  Bashkimi i operatorėve ekonomik nuk e pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr :
  - Paraqitjen e 4 kamionēinave me kapacitet mbajtės min.1.5 ton dhe max 2 ton pasi nga 4 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamioncina.
  - Paraqitjen e 4 kamionave me kapacitet mbajtės min.5 ton dhe max 10 ton pasi nga 4 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri tre kamiona.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Projekti

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data