Open Procurement Albania

Rikonstruksion rrjet ujesjellesi dhe kanalizimi ne Rrugen"Dalip Zavalani, Vath Koreshi, dhe rrugen midis Petro Nini Luarasi dhe Shyqeri Ishmi.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion rrjet ujesjellesi dhe kanalizimi ne Rrugen"Dalip Zavalani, Vath Koreshi, dhe rrugen midis Petro Nini Luarasi dhe Shyqeri Ishmi.
Nr. Reference REF-24660-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 14 112 605,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Leon Konstruksion
MF Invest Group & MANE/S” shpk
Gerard-A
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GERARD - A
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 500 217,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 15000260.4
  Data e lidhjes sė kontratės 07-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa mbi Vlerėsimin e Ofertave: Mė datė 15.07.2019 ka ardhur ankesė nga OE “LEON KONSTRUKSION” SHPK me Nr. K-1960 prot., datė 15.07.2019 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me shkresėn me Nr. K-1960/1 prot., datė 15.07.2019 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP: Nuk ėshtė paraqitur ankesė.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik ”Leon Konstruksion” shpk:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  2.Oferta e paraqitur nga Bashkimi i Operatoreve Ekonomik JV “MF Invest Group” shpk & “MANE/S” shpk:
  Vėrtetimi i Debisė i paraqitur nė sistemin elektronik nga Operatori ekonomik nuk vėrteton shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike pėr periudhėn mė tė fundit para hapjes sė ofertave (04.07.2019) qė tashmė ishte maturuar pėr proēedurėn e prokurimit konkretisht muajin Maj 2019.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data