Open Procurement Albania

Loti i dytė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet kanalizimi nė Rrugėn e Elbasanit”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti i dytė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet kanalizimi nė Rrugėn e Elbasanit”
Nr. Reference REF-24766-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 2 891 462,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues ARCHNET360
REAN 95
M.A.K Studio
XH & MILER
INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM "IKN"
G B Civil Engineering
INFRA – PLAN & 6D – PLAN
INFRATECH
GJEOKONSULT & CO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G B Civil Engineering
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2,552,166.09 
  Data e shpalljes sė fituesit 22-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3062599
  Data e lidhjes sė kontratės 29-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Tė skualifikuar:

  1. “ARCHNET 360” : Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.

  2. “REAN 95” :
  Operatori Ekonomik “REAN 95 ” SH.P.K nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  3. “MAK STUDIO” :
  Operatori Ekonomik “mak studio” sh.p.k nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  4. “XH & MILER”sh.p.k:
  Operatori Ekonomik “XH&MILER” SH.P.K nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  5. ” INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM "IKN" :
  Operatori Ekonomik “ INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM "IKN"konstatoi se, Operatori Ekonomik “ INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM "IKN" nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  6. “Infratech” sh.p.k :
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave gjatė shqyrtimit tė dokumentacionit nė sistemin elektronik tė paraqitur nga operatori ekonomik Infratech sh.p.k konstaton se deklarata e kritereve tė pėrgjithshme,deklarata mbi ofertėn e pavarur,deklarata mbi pėrmbushjen e specifikimeve teknike si dhe deklarata mbi konfliktin e interesit janė plotėsuar pėr njė tjetėr objekt prokurimi dhe pėrkatėsisht pėr objektin” Ndėrtim rrjet shpėrndarės ujėsjellėsi nė lagjen e Malėsorėve”, me fond limit 241.021 (dyqind e dyzet e njė mijė e njėzet e njė) lekė pa TVSH.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.13-08-2019
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data