Open Procurement Albania

Loti i tetė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion i Depos me W-4000 m3 nė Partitar“

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti i tetė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion i Depos me W-4000 m3 nė Partitar“
Nr. Reference REF-24797-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 452 854,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Novatech Studio
REAN 95
A&E ENGEENERING
CIVIL CONS & “NORD COMAT
XH & MILER
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CIVIL CONS - NORD COMAT
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 418 019,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 501623
  Data e lidhjes sė kontratės 09-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar:
  1. “NOVATECH STUDIO”SHPK :
  Operatori Ekonomik nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  2. “REAN 95”shpk :
  Operatori Ekonomik “REAN 95 ” SH.P.K nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  3. “A&E ENGEENERING” SHPK :
  Operatori Ekonomik nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  4. “XH & MILER”sh.p.k:
  Operatori ekonomik nuk ka arritur tė paraqesė deklaratėn mbi plotėsimin e kritereve tė pėrgjitshme pjesė e dokumentave standarte tė tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data