Open Procurement Albania

Loti i nėntė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion i linjės se ujėsjellesit Ų 140 mm PE nga baseni i presionit nė Dajt deri nė depon e fshtit Ferraj”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti i nėntė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion i linjės se ujėsjellesit Ų 140 mm PE nga baseni i presionit nė Dajt deri nė depon e fshtit Ferraj”
Nr. Reference REF-24800-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 1 188 366,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues REAN 95
XH & MILER
CIVIL CONS & HMK - Consulting
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CIVIL CONS - HMK - Consulting
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,089,826.51 
  Data e shpalljes sė fituesit 29-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1307792
  Data e lidhjes sė kontratės 01-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar:
  1. “REAN 95” shpk :
  Operatori ekonomik Rean 95 sh.p.k nuk ka arritur tė paraqesė deklaratėn pėr paraqitje oferte tė pavarur, sipas Shtojcės 1/1 ēka bie nė kundėrshtim me rregullat e prokurimit publik si dhe kushteve tė veēanta tė kualifikimit tė pėrcaktuar nė DST.

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “XH & MILER”sh.p.k :
  Operatori ekonomik nuk ka arritur tė paraqesė deklaratėn mbi plotėsimin e kritereve tė pėrgjitshme pjesė e dokumentave standarte tė tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data