Open Procurement Albania

Sistemimi i furnizimit me uje te zones Turistike Hamallaj, Faza I, Nj. Adm. Sukth, Bashkia Durres

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Sistemimi i furnizimit me uje te zones Turistike Hamallaj, Faza I, Nj. Adm. Sukth, Bashkia Durres
Nr. Reference REF-24568-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 80 231 510,83
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BE-IS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 77 912 460,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Gjatė afatit ligjor prej 7-ditė kalendarike tė pritjes sė ankesave, paraqiten ankesė:
  Me datė 24/07/2019 prane shoqerise UKD SHA paraqiti ankese operatori ekonomik B93.
  Me datė 31/07/2019 u bė kthimi i pergjigjes pėr operatorin B93, ku pretendimet e tij nuk qėndronin.
  Me datė 26/07/2019 prane shoqerise UKD SHA paraqiti ankese operatori ekonomik “LALA”, dhe “ARIFAJ” .
  Me datė 01/08/2019 u bė kthimi i pergjigjes pėr bashkimin e operatorėve “LALA”, dhe “ARIFAJ”, ku pretendimet e tyre nuk qėndronin.
  Gjate afatit 10 ditor per ankimim ne KPP nuk pati ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si me poshte:

  1. Bashkimi i Operatoreve ekonomik “B-93”, “RAFIN” dhe “SHENDELLI” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 2.3/ pasi;
  Operatori Rafin nuk ka kontratė tė ngjashme nė pėrputhje me zėrat qė ka marrė pėrsipėr tė kryejė sipas Marrėveshjes sė Bashkėpunimit.
  • Kapacitetin Teknik pika 4/ pasi;
  Operatori B-93 nuk pėrmbush numrin e punonjėsve me kohė tė plotė, pasi nga 72 qė duhet sipas % sė bashkėpunimit ka deklaruar mesatarish rreth 46 punonjės.
  • Kapacitetin Teknik pika 4.1/ pasi;
  Operatori Shendelli: punonjėsin Ing.Mjedisi nuk e ka tė deklaruar nuk e ka tė deklaruar nė Listėpagesat e shoqėrisė pėr 6-muaj.
  • Kapacitetin Teknik pika 4.5/ pasi;
  Bashkimi i Operatorėve ekonomik pėr specialistet e kualifikuar elektromekanik, hidraulike dhe saldator, jo tė gjithė figurojnė nė listėpagesė sipas periudhės sė kėrkuar.
  • Kapacitetin Teknik pika 5/ pasi;
  Operatori ekonomik B-93 nuk ka paraqitur licensim Kodi III.2.B, nė pėrputhje me punimet qė do kryejė sipas Marrėveshjes sė Bashkėpunimit, nė pikėn 2 dhe 5 tė preventivit tė punimeve.
  • Kapacitetin Teknik pika 6/ pasi: bashkimi i operatoreve ekonomik nuk ka paraqitur makineritė dhe pajisjet: pajisje Ėell Point, makineri pėr nxjerrje kollonash, palankola.

  2. Bashkimi i Operatoreve ekonomik “LALA”, dhe “ARIFAJ” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 1/ pasi;
  Operatori Arifaj nuk ka kontratė tė ngjashme nė pėrputhje me zėrat qė ka marrė pėrsipėr tė kryejė sipas Marrėveshjes sė Bashkėpunimit, jo pėr ujesjellės por vetėm pėr rrugė.
  • Kapacitetin Teknik pika 4.5/ pasi;
  Bashkimi i Operatorėve ekonomik pėr specialistet e kualifikuar elektricist, elektromekanik, hidraulik, mekanik, saldator dhe pompistė, nuk ka paraqitur deshmi tė aftėsisė profesionale/deftese tė shkollės tėknike. Ka paraqitur 3 elektricistė, nga 4 tė kėrkuar.
  • Kapacitetin Teknik pika 6/ pasi: bashkimi i operatoreve ekonomik nuk ka paraqitur Fshese rruge.

  3. Operatori ekonomik “ERGI” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kriteret e veēanta pėr kualifikim: nuk ka paraqitur deklaratat sipas pikės b, ē, d, e, f.
  • Kriteret e pergjithshme: nuk ka paraqitur asnje deklarte
  • Kapacitetin Teknik pika 4.1/ pasi; nuk ka staf tė kompanisė: 1 Ing.Ndertimi, 1 Ing. hidroteknik, 1 Ing.Topograf, qė nuk janė drejtues teknik.
  Nuk ka parqitur deklaratė pėr drejtuesin teknik tė objektit.
  • Kapacitetin Teknik pika 4.3/ pasi; nuk ka paraqitur specialist me certifikimin pėr trajnim dhe sigurinė e shėndetit nė punė.
  • Kapacitetin Teknik pika 4.4/ pasi; nuk ka paraqitur ekspert pėr veprimtarinė Arkeologjike.
  • Kapacitetin Teknik pika 4.5/ pasi; ka paraqitur 1 elektromakinik nga 2 tė kėrkuar, 2 hidraulik nga 4 tė kėrkuar, 1 mekanik nga 2 tė kerkuar. Nuk ka paraqitur pompistė.
  Stafi hidraulikė, mekanik, saldator, nuk figurojnė nė listėpagėsat e shoqėrisė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Projekti

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data