Open Procurement Albania

Ndėrtim linje transmetimi nga puseta Yzberisht deri nė Depo Kombinat.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndėrtim linje transmetimi nga puseta Yzberisht deri nė Depo Kombinat.
Nr. Reference REF-23062-05-21-2019
Vlera / Fondi Limit 68 863 113,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 22-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues GJIKURIA
CURRI
Adriatik” SH.P.K & Varaku E
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ADRIATIK - VARAKU.E SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 63,913,231.36 
  Data e shpalljes sė fituesit 24-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 76695877.63
  Data e lidhjes sė kontratės 07-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa mbi Vlerėsimin e Ofertave: Mė datė 10.07.2019 ka ardhur ankesė nga OE “LEON KONSTRUKSION” SHPK me Nr. K-1925 prot., datė 10.07.2019 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me shkresėn me Nr. K-1925/1 prot., datė 10.07.2019 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP: Nuk ėshtė paraqitur ankesė.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Oferta e paraqitur nga “CURRI” shpk :
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė.

  2. ”Leon Konstruksion” shpk:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  3. ”Gjikuria” shpk:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data