Open Procurement Albania

Vendosja e manometrave nė 25 pika kryesore tė rrjetit tė ujėsjellėsit.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Vendosja e manometrave nė 25 pika kryesore tė rrjetit tė ujėsjellėsit.
Nr. Reference REF-23307-05-22-2019
Vlera / Fondi Limit 14 971 415,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Alfet
RAFIN COMPANI
HTM
SENKA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SENKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 14 573 984,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 17488780.8
  Data e lidhjes sė kontratės 19-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa U paraqit ankesė nga OE Rafin Company shpk me nr. 11630 prot., datė 02.07.2019, tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresės me nr. 11630/1 prot., datė 02.07.2019 duke mos e pranuar ankesen e paraqitur prej tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP nuk ėshtė paraqitur ankesė.

  Tė skualifikuar:

  1. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Alfet” SH.P.K.:
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.

  2. Oferta e paraqitur nga “RAFIN COMPANI” SH.P.K.& B-93 shpk:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.

  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “HTM” sh.p.k :
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e sipercituar, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.34 - Dt.26-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data