Open Procurement Albania

“Studim projektim per rikonstruksione ne rrjetin ekzistues te qytetit Durres”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit “Studim projektim per rikonstruksione ne rrjetin ekzistues te qytetit Durres”
Nr. Reference REF-24167-05-28-2019
Vlera / Fondi Limit 47 232 905,83
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues INVICTUS
ARCHNET 360
TAULANT
INSTITUTI DEKLIADA & ATERLIER
GJEOKONSULT & “ADSTAR & “ARCHISPACE
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INVICTUS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 46,942,658.00 
  Data e shpalljes sė fituesit 24-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 56331189.6
  Data e lidhjes sė kontratės 21-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 7 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si mė poshtė vijon:

  1. Bashkimi i Operatoreve ekonomik “GJEOKONSULT”, “ADSTAR” dhe “ARCHISPACE” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 8/ pasi; OE Adstar nuk ka paraqitur reference pune te ngjashme per specilistet per veprimtarine arkeologjike dhe restauruese.
  • Kapacitetin Teknik pika 9/ pasi; certifikatat e eksperteve te paraqitur nga OE Gjeokonsult dhe Archispace, eshte per “Auditim Energjie” nga kolegj universitar, ne kundershtim me objektin e plotė tė certifikimit “Auditim Energjie ne Ndėrtesa dhe Procese” nga UPT.
  • Kapacitetin Teknik pika 13/ pasi: OE Archispace nuk ka te deklaruar nė listėpagesė dy prej drejtuesve teknik tė Licenses.
  • Kapacitetin Teknik pika 17/ pasi: oferta ekonomike e paraqitur nga BO ekonomikė, ėshėt me e ulėt se minimumi i pėrcaktuar sipas VKM nr.354 datė 11.05.2016.

  2. Bashkimi i Operatoreve ekonomik “INSTITUTI DEKLIADA” dhe “ATERLIER” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 17/ pasi: oferta ekonomike e paraqitur nga BO ekonomikė, ėshte me e ulėt se minimumi i pėrcaktuar sipas VKM nr.354 datė 11.05.2016.

  3. Operatori ekonomik “TAULANTIA” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush: • Kapacitetin Teknik pika 2.3/ pasi; nga dokumentat pėr 12 punė te ngjashme:
  - 7 pune te ngjashme, nuk i pėrmbahen objektit te kontratės (studime fizibiliteti, mbetje, kanale kullues, supervizim, data collection)
  - 5 pune te ngjashme arrijnė nė shumė totale 15.1 mln, pra nuk permbushin 40% e fondit limit tė kėrkuar nė DST.
  • Kapacitetin Teknik pika 6/ pasi; nuk ka paraqitur Licence per “Sherbime ekpertize dhe profesionale lidhur me burimet energjitike”
  • Kapacitetin Teknik pika 7/ pasi; nuk ka paraqitur Licence per “Shpues prefesionist per uje”
  • Kapacitetin Teknik pika 8/ pasi; specialisti per veprimtarine arkeologjike dhe restauruese, zj.Lida Miraj nuk figuron ne listepagesen e shoqerise.
  • Kapacitetin Teknik pika 9/ pasi; certifikata e ekspertit te paraqitur nga operatori eshte per “Auditim Energjie” nga kolegj universitar, ne kundershtim me objektin e plotė tė certifikimit “Auditim Energjie ne Ndėrtesa dhe Procese” nga UPT.
  4. Operatori ekonomik “ARCHNET 360” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush:
  - Asnje nga kriret e kerkuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.35 - Dt.02-09-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data