Open Procurement Albania

Furnizimi dhe instalimi i sistemit automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm nė fshatin Mborje” sipas Projektit "Bashkėveprimi ndėrkufitar pėr furnizimin me ujė tė pastėr nėpėrmjet njė mjedisi tė shėndetshėm“ ( ”SAVE SAFE WATER”).

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korēė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Objekti i Tenderit Furnizimi dhe instalimi i sistemit automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm nė fshatin Mborje” sipas Projektit "Bashkėveprimi ndėrkufitar pėr furnizimin me ujė tė pastėr nėpėrmjet njė mjedisi tė shėndetshėm“ ( ”SAVE SAFE WATER”).
Nr. Reference REF-24226-05-28-2019
Vlera / Fondi Limit 13 125 800,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Integrated Technology Services
SHENDELLI
XHENGO & ”AURORA KONSTRUKSION”
K-AAV
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Integrated Technology Services - Energy 2 SRL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 841 605,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 15409926
  Data e lidhjes sė kontratės 28-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 70 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. "SHENDELLI" Sh.p.k:
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, pika 1 , Shtojca 12 e DT, pėr realizimin e punėve tė ngjashme tė sė njejtės natyrė ,
  pėr arsye se "SHENDELLI” Sh.p.k nuk ka paraqitur punė tė ngjashme tė realizuara, pėr furnizim dhe instalim tė sistemeve automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm , pėrfshi instalim dhe konfigurim tė matėsave elektronik tė ujit.

  2. Lidhur me Bashkimin e Operatoreve Ekonomike "XHENGO" Sh.p.k & AURORA KONSTRUKSION” Sh.p.k:
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, pika 1 , Shtojca 12 e DT, pėr realizimin e punėve tė ngjashme tė sė njejtės natyrė , pėr arsye se nuk ka paraqitur punė tė ngjashme tė realizuara, pėr furnizim dhe instalim tė sistemeve automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm , pėrfshi instalim dhe konfigurim tė matėsave elektronik tė ujit.

  3. K-AAV " Sh.p.k, :
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, pika 1 , Shtojca 12 e DT, pėr realizimin e punėve tė ngjashme tė sė njejtės natyrė , pėr arsye se "K-AAV” Sh.p.k nuk ka paraqitur punė tė ngjashme tė realizuara, pėr furnizim dhe instalim tė sistemeve automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm , pėrfshi instalim dhe konfigurim tė matėsave elektronik tė ujit.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, pika 4/c , Shtojca 12 e DT, pėr punėsimin e njė Inxhinieri elektronik (IT), pėr arsye se oe nuk ka paraqitur asnjė dokument qė tė vėrtetojė pėrmbushjen e kėtij kriteri.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, pika 5 , Shtojca 12 e DT, pėr punėsimin e katėr punonjėsve hidraulikė, pėr arsye se oe nuk ka paraqitur asnjė dokument qė tė vėrtetojė pėrmbushjen e kėtij kriteri.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, pika 6 , Shtojca 12 e DT, pėr arsye se oe nuk ka paraqitur kontrata pune pėr katėr punonjės manovratorė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.35 - Dt.02-09-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data