Open Procurement Albania

Sherbim i ruajtjes se sigurise jo e armatosur ne Don Bosko

Institucioni Prokurues ECO Tirana
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Sherbim i ruajtjes se sigurise jo e armatosur ne Don Bosko
Nr. Reference REF-29119-07-02-2019
Vlera / Fondi Limit 1 334 030,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ARBANA SHA
DEA SECURITY
LEKSI SECURITY
NAZERI-2000
"SNAJPER SECURITY
TREZHNJEVA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Nazeri 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1289542.11
  Data e shpalljes sė fituesit 08-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1547451
  Data e lidhjes sė kontratės 08-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. ARBANA SHA:
  numri i NIPT-it Nuk ka paraqitur oferte.

  2. DEA SECURITY :
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3. kapaciteti Teknik pika 4 pasi nuk ka paraqitur certifikatė ISO 9001 2015, ISO 14001 2015, si dhe certifikatėn pėr Sistemin e Menaxhimit tė Sigurise ne Pune BS OHSAS 18001 2007 ku tė pėrfshihet edhe objekti i prokurimit, te vlefshme.

  3. LEKSI SECURITY :
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar, pika 1, pasi nuk ka paraqitur kopje te miratuara te bilancit te tre viteve te fundit.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3 Kapaciteti teknik, pika 2, pasi nuk ka paraqitur Certifikate leshuar nga drejtoria Informacionit te Klasifikuar
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3 Kapaciteti teknik, pika 7, pasi nuk ka nenshkruar dhe vulosur specifikimet teknike, grafikun e ekzekutimit dhe termat e references.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3. kapaciteti teknik pika 4, pasi nuk ka paraqitur certifikate ISO 9001 2015, ISO 14001 2015, si dhe Certifikate per Sistemin e Menaxhimit te Sigurise ne Pune BS OHSAS 18001 2007 ku te perfshihet edhe objekti i prokurimit, te vlefshme.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3. Kapaciteti teknik, pika 5, pasi nuk ka paraqitur CV te stafit pergjegjes per kryerjen e sherbimit, ne te cilin bejne pjese punonjesit qe do te kryejne detyren e ruajtjes dhe sigurise fizike.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3. kapaciteti teknik pika 6, pasi nuk ka paraqitur nje motor jo me te vogel se 600 kubik ne pronesi ose me qera. Motori i cili eshte paraqitur eshte 595 kubik si dhe taksat e motorit nuk jane te vlefshme, pasi kane perfunduar ne daten 11.07.2019.
  4. SH.P.S.F "SNAJPER SECURITY :
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3 Kapaciteti teknik, pika 7, pasi nuk ka nenshkruar dhe vulosur specifikimet teknike, grafikun e ekzekutimit dhe termat e references.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3 Kapaciteti teknik, pika 2, pasi nuk ka paraqitur Certifikate leshuar nga drejtoria Informacionit te Klasifikuar.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3. kapaciteti teknik pika 4, pasi nuk ka paraqitur certifikate ISO 9001 2015, ISO 14001 2015, si dhe certifikate per Sistemin e Menaxhimit te Sigurise ne Pune BS OHSAS 18001 2007 ku te perfshihet edhe objekti i prokurimit, te vlefshme.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3. kapaciteti teknik pika 5, pasi nuk ka paraqitur CV te stafit pergjegjes per kryerjen e sherbimit, ne te cilin bejne pjese punonjesit qe do te kryejne detyren e ruajtjes dhe sigurise fizike.
  Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3. kapaciteti teknik pika 6, pasi nuk ka paraqitur nje motor jo me te vogel se 600 kubik ne pronesi ose me qera. Motori i cili ka paraqitur nuk eshte ne pronesi te shoqerise dhe nuk eshte I marr me qera pasi nuk ka paraqitur kontrate qeraje te motorit.

  5. TREZHNJEVA:
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur oferte ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Tiranė REF-29119-07-02-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data