Open Procurement Albania

Sistemim asfaltim dhe kthimi ne gjendjen fillestare te segmenteve rrugore pas nderhyrjes ne rrjetin e Ujesjellesit dhe Kanalizimeve ne qytetin e Tiranes per vitin 2019

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Sistemim asfaltim dhe kthimi ne gjendjen fillestare te segmenteve rrugore pas nderhyrjes ne rrjetin e Ujesjellesit dhe Kanalizimeve ne qytetin e Tiranes per vitin 2019.
Jane identifikuar si operatorė ekonomikė tė suksesshėm:

1. Operatori ekonomik ”Fusha” shpk me NIPT J61922018S:
Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi tė ofruar/Vlera: 4.899 lekė pa TVSH.

2. Operatori ekonomik “Bami “ shpk me NIPT J94416206R:
Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi tė ofruar/Vlera: 4.974 lekė pa tvsh.
Nr. Reference REF-38460-10-07-2019
Vlera / Fondi Limit 24 998 217,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Kacdedja
Kevin Construksion“ shpk & “Boshnjaku B
Bami
Fusha
Biba X
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 03-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 (dymbėdhjetė) muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar, pėr arsyet si mė poshtė:
  1. Bashkimi i Operatoreeve ekonomik “Kevin Construksion“ shpk & “Boshnjaku B“ shpk
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave gjatė shqyrtimit tė dokumentacionit nė sistemin elektronik konstaton se bashkimi i operatorėve ekonomikė nė formularin e ofertės ekonomikė nuk e kanė paraqitur sipas Udhėzimit Nr.15, datė 26.11.2018 ”Pėr njė ndryshim nė udhėzimin Nr.6, datė 26.11.2018 ”Pėr pėrdorimin e marrėveshjes kuadėr dhe zhvillimin e saj me mjete elektronike”. Nga shqyrtimi i ofertės ekonomike KVO vėren se operatori ekonomik ka deklaruar vlerėn totale prej 18,759,500 lekė pa tvsh dhe jo me shumatore tė ēmimeve pėr njėsi.
  Duke iu referuar llojit tė proēedurės sė prokurimit e cila ėshtė ”Marrėveshje Kuadėr me disa operatorė ekonomikė me kushte tė papėrcaktuara”bashkimi i operatorėve ekonomikė duhet tė ofertonte sipas udhėzimit nr.15,datė 26.11.2018.
  Nuk plotėson kėrkesat e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit

  2. Oferta ekonomike e paraqitur nga operatori ekonomik “Kacdedja”sh.p.k :
  Operatori ekonomik nuk siguron disponueshmėrinė e mjetve pėr gjatė gjithė kohės sė realizimit tė kontratės.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional

  3. Oferta e paraqitur nga “BIBA X” shpk :
  Nė pėrmbushje tė kriterit tė kėrkuar nė DST pėrkatėsisht pėr punonjėsit njė automakinist operatori ekonomik nuk ka arritur tė paraqesė asnjė me dėshmi te drejtimit (tė vlefshme), Automakinist kriter ky i kėrkuar nė DST.
  bashkimi i operatoreve ekonomik “BIBA-X” shpk nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik cka bie nė kundėrshtim me pikėn 1 (b) tė nenit 46 tė ligjit nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin Publik” i ndryshuar .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data