Open Procurement Albania

Blerje vaj dhe pjese kembimi per automjete

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Objekti i Tenderit Blerje vaj dhe pjese kembimi per automjete
Nr. Reference REF-39991-10-17-2019
Vlera / Fondi Limit 2 138 432,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues BESNIK MECI
SI&CO COMAPNY
KADIU
AUTO- STAFA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Besnik Meēi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 585 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1902000
  Data e lidhjes sė kontratės 20-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 15 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Me date 12.11.2019 me shkresen nr. 1562 ka paraqitur ankese shoqeria “Auto-Stafa” dhe i eshte kthyer pergjigje me shkresen nr. 1562/2, date 15.11.2019, (pergjigjia i eshte kthyer elektronikisht me email dhe me poste) , duke e refuzuar ate.
  Njoftojme se, kane qene pjesemarres ne procedure dhe nuk jane kualifikuar operatoret ekonomik si me poshte:
  1. Shoqeria “RA-MI KOMPANY” Shpk
  Nuk ka paraqitur “Furnizime te meparshme te ngjashme me nje vlere prej 40% te fondit limit te objektit te prokurimit” , ne kundershtim me kriterin e vecante kualifikues sipas shtojces se DST, ku thuhet: ”Pėr tė provuar pėrmbushjen e kapacitetit teknik, Ofertuesi duhet tė dorėzojė: Furnizime te meparshme te ngjashme me nje vlere prej 40% te fondit limit te objektit te prokurimit, te realizuar gjate tre viteve te fundit te aktivitetit te operatorit, vertetuar me dokumentacionin vertetues si me poshte: - Si dėshmi pėr pėrvojėn e mėparshme operatoret ekonomik ofertues duhet te paraqesin vėrtetime tė lėshuara nga njė ent publik dhe fatura tatimore tė shitjes, ku shėnohen datat, shumat dhe sasitė e mallrave tė furnizuara. - Nė rastin e pėrvojės sė mėparshme tė realizuar me sektorin privat, si dėshmi pranohen vetėm fatura tatimore tė shitjes, ku shėnohen datat, shumat dhe sasitė e mallrave tė furnizuara.
  2. Shoqeria “KLOSI- R KOMANY” Shpk
  Arsyeja e skualifikimit:
  Nuk ka dorezuar “Deklaraten per paraqitje oferte te pavarur” , ne kundershtim me kriterin e vecante kualifikues sipas shtojces se DST, ku thuhet:”Ofertuesi duhet tė dorėzojė: a) Deklarate pėr paraqitje oferte tė pavaruar, sipas Shtojcės 2/1;”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.52 - Dt.30-12-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data