Open Procurement Albania

"Hartimi i projekt- preventivit te zbatimit me objekt : Furnizimi me uje 24 h per sot dhe per nje perspektive 25-vjeēare te qytetit te Tiranes nepermjet Unazes se presionit mbeshtetur ne studimin e masterplanit te zhvillimit teknik dhe strategjik nga Buda

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit "Hartimi i projekt- preventivit te zbatimit me objekt : Furnizimi me uje 24 h per sot dhe per nje perspektive 25-vjeēare te qytetit te Tiranes nepermjet Unazes se presionit mbeshtetur ne studimin e masterplanit te zhvillimit teknik dhe strategjik nga Buda
Nr. Reference REF-46779-12-24-2019
Vlera / Fondi Limit 67 882 223,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Shėrbim konsulence
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-01-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 07-01-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Instituti Dekliada Alb Shpk
Gjeokonsult & CO Shpk & Archispace Shpk & CeC Group Shpk
Inviktus Shpk &HE & SK 11 Shpk & Angerba Shpk & Geo Consulting Shpk & Studio Archimed Shpk & UTS – 01 Shpk & Studio Services K-SA Shpk
Tower Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INSTITUTI DEKLIADA - ALB
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 67 800 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur Formulari i Ankesės nga BO” Inviktus “ sh.p.k & Angerba” sh.p.k & Geo Consulting sh.p.k & Studio Archimed sh.p.k & UTS – 01” sh.p.k& Studio Services K - SA" sh.p.k hyrė nė UKT sh.a me nr. 4421 Prot, datė 21.02.2020, nė lidhje me vlerėsimin e kryer nga Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave.
  Me marrjen e ankesės sė operatorit tė mėsipėrm nė mbėshtetje tė ligjit nr.9643 datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin publik” (tė ndryshuar), Neni 63, pika 3 si dhe nė VKM-nė Nr. 914, datė 29.12.2014, “Pėr miratimin e rregullave tė prokurimit Publik”, Kreu X, Neni 78, pika 2, me Urdhėrin nr. 29513/9 datė 21.02.2020, u pezullua proēedura sipas legjislacionit nė fuqi, deri nė marrjen e njė vendimi pėrfundimtar sipas rregullave tė parashikuara nga LPP dhe RRPP. Gjithashtu nė mbėshtetje tė pikės 6/a tė Kreut X te Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave nr.914, datė 29.12.2014 pėr “Miratimin e rregullave tė prokurimit publik”, me urdhėr 29513/8 datė 21.02.2020 u ngrit Grupi i Shqyrtimit tė Ankesave i cili pasi u njoh me pretendimet e “BO” Inviktus “ sh.p.k & Angerba” sh.p.k & Geo Consulting sh.p.k & Studio Archimed sh.p.k & UTS – 01” sh.p.k& Studio Services K - SA" sh.p.k ” sh.p.k konkludoi nė mospranimin e ankesės.

  Janė skualifikuar nė fazėn e parė operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1.BO” Inviktus “ sh.p.k &HE & SK 11” sh.p.k& Angerba” sh.p.k & Geo Consulting sh.p.k & Studio Archimed sh.p.k & UTS – 01” sh.p.k& Studio Services K - SA" sh.p.k

  Mė datė 17.02.2020 pranė Autoritetit Kontraktor UKT sh.a ėshtė protokolluar shkresa e operatorit ekonomik “HE & SK 11” shpk me lėndė ”Njoftim per dorėheqje” e regjistruar pranė protokollit tė UKT sha me NR. 3927 prot., datė 17.02.2020 me anė tė sė cilės parashtron arsyet e dorėheqjes si pjestar I bashkimit tė operatorėve ekonomik.
  Pėrsa mė sipėr KVO, nė mbėshtetje tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr.914, datė 29.12.2014 pėr “Miratimin e rregullave tė prokurimit publik”I ndryshuar neni 74, pika 4, I cili sanksionon: Operatori ekonomik, pjesėtar i njė bashkimi, nuk mund tė paraqesė njėkohėsisht dhe oferta individuale. Bashkimi i operatorėve ekonomikė nuk ndryshon pas dorėzimit tė ofertės, nė tė kundėrt oferta e tij refuzohet” si rrjedhojė dokumentacioni I paraqitur nga ana e bashkimit tė operatorėve ekonomik nuk do tė merret nė shqyrtim. Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave gjykon se operatori ekonomik pjesėmarrės ėshtė nė tė drejtėn e tij tė kėrkojė tė heqė dorė nga proēedura objekt prokurimi dhe pėr rrjedhojė KVO tė mos shqyrtojė dokumentacionin e paraqitur nė sistemin elektronik nga bashkimi I operatorėve ekonomik ”INVIKTUS “ shpk & “HE & SK 11” shpk & “ANGERBA” shpk “GEO CONSULTING” shpk, “STUDIO ARCHIMED” shpk, “UTS – 01” shpk, “STUDIO SERVICES K - SA" shpk .

  .Tower sh.p.k
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik dokumentacionin e plotė ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn 10, tė dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.24 - Dt.04-05-2020
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data