Open Procurement Albania

Blerje vegla, pajisje mekanike

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Objekti i Tenderit Blerje vegla, pajisje mekanike
Nr. Reference REF-48515-01-29-2020
Vlera / Fondi Limit 35 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 30-01-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 24-02-2020
Data e mbajtjes se tenderit 24-02-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues Klosi – R Company Shpk
Inply Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L'Angolo
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 33 988 500,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-03-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 40786200
  Data e lidhjes se kontrates 30-03-2020
  Kohezgjatja e kontrates 9 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhëm:
  Klosi – R Company per arsyet e meposhtme:
  a. Nuk ka paraqitur deklarate qe mallrat objekt prokurimi jane konform ISO 9001:2015.
  b. Certifikatat ISO 9001:2015 dhe OHSAS 18001-2007 nga verifikimi i bere ne sistem ne ads. https:www.Imsassessments.com/Clients.aspx rezultojne OHSAS 18001-2007 SUSPENDET NDERSA ISO 9001:2015 nuk figuron fare c Oferta teknike e paraqitur permban te dhena mbi katalogje te cilet nuk jane paraqitur fare.
  d. Nuk ka paraqitur katalogun/et ose fragmente te katalogut/eve e prodhuesit/ve te mallrave objekt prokurimi te perkthyera ne gjuhen shqipe, ne te cilet te tregohen dhe te specifikohen qarte mallrat qe do te ofrohen (pervec katalogut Malbertex).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.19 - Dt.14-04-2020

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data