Open Procurement Albania

Blerje Tonera, Bojėra Printeri

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje Tonera, Bojėra Printeri
Nr. Reference REF-09753-02-20-2019
Vlera / Fondi Limit 32 889 500,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 18-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Erisoni Company
Adenis Kastrati
Albamedia
Adastra
Blue Print
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERISONI COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 23 080 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datė 05.04.2019 ėshtė paraqitur ankesa nga operatori “Infosoft Office” shpk me nr.526/7 prot.
  Nga ana e Autoritetit Kontraktor, Posta Shqiptare sh.a.,brenda afateve ligjore ėshtė trajtuar ankesa, operatorit ankimues i ėshtė kthyer pėrgjigje me nr.526/11 prot, datė 10.04.2019.
  Nė datė 08.04.2019 ėshtė paraqitur ankesa nga operatori “Albamedia” shpk me nr.526/9 prot.
  Nga ana e Autoritetit Kontraktor, Posta Shqiptare sh.a.,brenda afateve ligjore ėshtė trajtuar ankesa, operatorit ankimues i ėshtė kthyer pėrgjigje me nr.526/14 prot, datė 15.04.2019.

  Brenda afateve ligjore nuk ka patur ankesa pranė KPP.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomik tė mėposhėm:

  1. Operatori “Infosoft Office” sh.p.k. :
  • Nuk plotėsohet pika 2.3.5 Sipas kėrkesės nė Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, nė seksionin ”Kapaciteti teknik” e DST. Operatori ekonomik ka paraqitur fizikisht mostrat e mallit jo sipas kodeve pėrkatėse tė kėrkuara nė shtojcėn 10 tė specifikimeve teknike .

  2. Operatori ekonomik “Adenis Kastrati” :
  • Nuk plotėsohet pika 2.1.b e kritereve tė vecanta tė kualifikimit, pasi operatori ekonomik nuk ka paraqitur deklaratėn mbi pėrmbushjen e specifikimeve teknike, sipas Shtojcės 6;
  • Nuk plotėsohet pika 2.3.3 Sipas kėrkesės nė Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, nė seksionin ”Kapaciteti teknik” e DST, pasi deklarata e konfirmitetit e paraqitur nga operatori nuk ėshtė nė gjuhėn shqipe.
  • Nuk plotėsohet pika 2.3.1 e kritereve tė vecanta tė kualifikimit, kapaciteti teknik, pasi operatori Ekonomik nuk ka paraqitur furnizime me natyrė tė ngjashme tė kryera gjatė tre viteve tė fundit, me vlerė jo mė pak se 39 % e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės qė prokurohet.
  • Nuk plotėsohet pika 2.3.5 Sipas kėrkesės nė Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, nė seksionin ”Kapaciteti teknik” e DST. Operatori ekonomik ka paraqitur fizikisht mostrat e mallit jo sipas kodeve pėrkatėse tė kėrkuara nė shtojcėn 10 tė specifikimeve teknike .

  3.Operatori “Albamedia” sh.p.k. :
  • Nuk plotėsohet pika 2.3.1 e kritereve tė vecanta tė kualifikimit, kapaciteti teknik, pasi operatori Ekonomik nuk ka paraqitur furnizime me natyrė tė ngjashme tė kryera gjatė tre viteve tė fundit, me vlere jo me pak se 39 % e vlerės se perllogaritur te kontrates qė prokurohet.
  • Nuk plotėsohet pika 2.3.5 Sipas kėrkesės nė Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, nė seksionin ”Kapaciteti teknik” e DST. Operatori ekonomik ka paraqitur fizikisht mostrat e mallit jo sipas kodeve pėrkatėse tė kėrkuara nė shtojcėn 10 tė specifikimeve teknike.

  4. Operatori “Adastra” sh.p.k. :
  Operatori ekonomik “Adastra” sh.p.k nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion ligjor dhe si dhe nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  5. Operatori “Blue Print” sh.p.k. :
  Operatori ekonomik “Blue Print” sh.p.k nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion ligjor dhe si dhe nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontrates.docx
  DST.doc
  njoftimi i kontrates.docx
  DST.doc
  Njoftim Fituesi.doc
  njoftim mod.docx
  DST.doc
  sqarim 07.03.2019 - Copy.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data