Open Procurement Albania

Blerje shirita plastike me numerator per thase

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje shirita plastike me numerator per thase
Nr. Reference REF-11303-02-28-2019
Vlera / Fondi Limit 6 710 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Trinity Trade Company
Power Industries
Europrinty Group
Muca
Exspo System
Operator Ekonomik Kontraktues
 • POWER INDUSTRIES
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 660 800,00
  Data e shpalljes sė fituesit 02-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Me datė 15.04.2019, ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “Trinity Trade Company” sh.p.k., nr.636/8 prot.
  Nga ana e Autoritetit Kontraktor, Posta Shqiptare sh.a.,brenda afateve ligjore ėshtė trajtuar ankesa, Operatorit Ankimues i ėshtė kthyer pėrgjigje me nr. 636/3 prot.datė 19.04.2019.
  Operatori “Trinity Trade” sh.p.k, NIPT K81630026U ėshtė ankuar pranė Komisionit tė Prokurimit Publik pėr procedurėn e prokurimit tė sipėrpėrmendur e cila me Vendimin Nr. 403/2019 Prot, datė 26.06.2019 ka vendosur tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga Operatori Ekonomik duke lejuar nė kėtė mėnyrė AK Posta Shqiptare sh.a tė vazhdojė me hapat e mėtejshėm tė procedurės sė prokurimit.
  Janė skualifikuar operatorwt ekonomik tė mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “Trinity Trade Company” Shpk:
  Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DST.

  2. Operatori ekonomik “Europrinty Group” sh.p.k.:
  Operatori Ekonomik nuk paraqiti mostrat bazuar kjo nė Kriterin 2.3.3 tė DST-sė.

  3. Operatori ekonomik “ Muca” sh.p.k. :
  Nuk ka paraqitur nuk ka paraqitur ofertė ekonomike si dhe dokumentacion tekniko ligjor.

  4. Operatori ekonomik “Exspo System” sh.p.k.:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike si dhe dokumentacion tekniko ligjor.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontrates.docx
  DST-te thase dhe shirita plastik.doc
  Njoftim Fituesi Shirita plastike.doc
  DST-te thase dhe shirita plastik.doc
  njoftim modifikimi Date app.docx
  njoftim modifikimi app.docx
  njoftimi_i_kontrates_se_nenshkruar_app shirita plastike.docx
  DST-te thase dhe shirita plastik.doc
  njoftim modifikimi Date app.docx
  njoftim modifikimi app.docx
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data