Open Procurement Albania

Blerje Shtypshkrimesh

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje Shtypshkrimesh
Nr. Reference REF-66306-04-30-2018
Vlera / Fondi Limit 44 607 547,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 25-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Adel Co
M&D
Albdesign PSP
Kristalina-KH
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ADEL CO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 43,879,365.50
  Data e shpalljes sė fituesit 08-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ndaj Vendimit tė KVO-sė, kanė paraqitur ankesė operatorėt ekonomik “Adel CO” sh.p.k. mė datė 27.09.2018, “Albdesign PSP” sh.p.k. mė datė 28.09.2018 dhe “Kristalina KH” sh.p.k. mė datė 01.10.2018.
  Brenda afateve ligjore ju ėshtė kthyer pėrgjigje Operatorėve Anikimues.
  Eshtė vijuar me ankesė drejtuar KPP-sė e cila me vendimin nr. 845/2018, datė 17.12.2018 ka vendosur: Anullimin e vendimit tė KVO-se mbi kualifikimin e Operatorit Ekonomik “Marketing & Distribution” sh.p.k
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori “Albdesign PSP” sh.p.k. :
  • Nuk plotėsohej pika 2.2.3 e kritereve tė vecanta tė kualifikimit: pasi mungon “Makineri shtypi nė rulon”.
  • Nuk plotėsohej pika 2.1.c, e kritereve tė veēanta tė kualifikimit formulari i ofertės i paraqitur nga operatori ekonomik nuk ėshtė sipas shtojcės 1, pasi lloji i procedurės nė formular ėshtė “Kėrkesė pėr propozim” ndėrkohė procedura e prokurimit ėshtė “Procedurė e Hapur”.
  • Nuk plotėsohej pika 2.2.4. e kritereve tė veēanta tė kualifikimit, seksioni i kapacitetit teknik, pasi kontrata e qirasė e datės 03.09.2018, i mungon dokumentacioni bashkėlidhur kontratės.
  • Nuk plotėsohej pika 2.2.7 dhe konkretisht pėr mostrat.

  2. Operatori ekonomik “Kristalina-KH” sh.p.k. :
  • Nuk plotėsohej pika 2.2.3. e kritereve tė veēanta tė kualifikimit, seksioni i kapacitetit teknik, pasi mungon makineria “Makineria parapergatitje CTP”, nė deklaratėn doganore tė paraqitur konstatohet se ėshtė blerė pajisje pėr makineri dhe jo makineri CTP.
  • Nuk plotėsohej pika 2.2.4. e kritereve tė veēanta tė kualifikimit, seksioni i kapacitetit teknik, pasi bashkėlidhur kontratės sė qirasė sė datės 02.08.2018 ka paraqitur dokument qė tregon nė faturė tatimore qė pėrshkruhet “DO G-Seria Digital Printing System” kjo ėshtė printer jo makineri dixhitale printimi e kėrkuar nė DST.
  • Nuk plotėsohej pika 2.2.7 dhe konkretisht pėr mostrat.
  3. Operatori ekonomik “M&D” sh.p.k. :
  • nuk pėrmbushej plotėsisht pika 2.2.5 e kapaciteti teknik pasi Certifikata OSHAS 18001:2007, nuk ėshtė e certifikuar pėr standartet e kėrkuara lidhur me cilėsinė e menaxhimit tė shėndetit dhe sigurisė nė punė;
  • nuk pėrmbushej plotėsisht pika 2.2.5 e kapaciteti teknik pasi Certifikata OSHAS 18001:2007 ėshtė lėshuar nga 1 trupė certifikuese e cila nuk ėshtė e akredituar pėr tė audituar apo Certifikuar nė kėto standarte pėr aktivitetin objekt prokurimi;
  • nuk pėrmbushej plotėsisht pika 2.2.5 e kapaciteti teknik pasi Certifikata OSHAS 14001:2015 ėshtė lėshuar nga 1 trupė certifikuese e cila nuk ėshtė e akredituar pėr tė audituar apo Certifikuar nė kėto standarte pėr aktivitetin objekt prokurimi. (Nė bazė tė vendimit nr. 845/2018, datė 17.12.2018 tė Komisionit tė Prokurimit Publik).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftim Fituesi.doc
  Njoftim modifikimi.docx
  DOKUMENTAT_STANDARDE_TĖ_PROCEDURĖS_SĖ_HAPUR_MALLRA SHTYPSHKRIME.doc
  Njoftim modifikimi 4.docx
  Njoftim modifikimi 3.docx
  Scan shtypshkrime 2.pdf
  Scan shtypshkrime 1.docx
  Njoftim modifikimi 2.docx
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  K.P.P. 490/2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data