Open Procurement Albania

Blerje Gazoil 10 ppm

Institucioni Prokurues Ndermarrja e Trajtimit te Studenteve Vlore
Autoritet Prokurues Ndermarrja e Trajtimit te Studenteve Vlore
Objekti i Tenderit Blerje Gazoil 10 ppm
Nr. Reference REF-19423-04-24-2019
Vlera / Fondi Limit 3 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 06-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues RAIMONDA CENO
FJORTES
F.S.T
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RAIMONDA CENO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4.20 % Marzh Fitimi.
  Data e shpalljes sė fituesit 16-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. F.S.T :
  • Nuk ka paraqitur license tregtimi tė karburanteve nė emėr tė shoqėrisė F.S.T SHPK, tė lėshuar nga Ministria pėrkatėse ose Autorizim nga Njėsia e Qeverisjes Vendore, (siē kėrkohet nė DST: Pika 2.1. Kapaciteti ligjor / profesional i operatorėve ekonomikė, gėrma a) ). Dokumenti “Autorizim nga Njėsia e Qeverisjes Vendore pėr tregtimin e karburanteve” i paraqitur, ėshtė nė emėr tė shoqėrisė Fjortes shpk.
  • Nuk ka paraqitur asnjė dokument, qė tė vėrtetoj se ka eksperiencėn e nevojshme pėr furnizime tė ngjashme, nė njė vlerė sa 40% e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės qė prokurohet, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit tė aktivitetit tė operatorit, te dokumentuara me kontratat e furnizimit dhe vėrtetim nga institucioni pėrkatės pėr kontratėn e realizuar ose fatura tatimore shitje, qė tė vėrtetoj pėrvojėn e realizuar nė sektorin privat. (siē kėrkohet nė DST: Pika 2.2. Pėr kapacitetin ekonomik dhe financiar, gėrma a) ).
  • Operatori Ekonomik FST shpk, nuk ka paraqitur asnjė dokument (tė vėrtetohet me njė nga format e parashikuar nga Kodi Civil) qė tė vėrtetoj se ka tė paktėn njė pikė shpėrndarje tė karburantit ose marreveshje me ndonjė pikė shpėrndarje brenda territorit tė Bashkise Vlorė, ku tė jetė pėrcaktuar adresa e saktė. Marrėveshja me pikėn e shpėrndarjes sė karburantit tė vėrtetohet me njė nga format e parashikuar nga Kodi Civil, me certifikatė pronėsie ose me kontratė qiraje tė shoqėruar me certifikatė pronėsie tė qiradhėnėsit (siē kėrkohet nė DST: Pika 2.2 Pėr kapacitetin teknik, gėrma b) ).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i kontratės DIESEL per publikim 2019.docx
  KĖRKESĖ_PĖR_PROPOZIM_MALLRA_DIESEL_2019.docx
  Njoftimi i kontratės DIESEL per publikim 2019.docx
  FORMULARI I NJOFTIMIT TE FITUESIT GAZOIL 2019.docx
  KĖRKESĖ_PĖR_PROPOZIM_MALLRA_DIESEL_2019.docx
  Njoftimi i kontratės DIESEL per publikim 2019.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data