Open Procurement Albania

Blerje makine per trajtime siperfaqesore me rryma te frekuencave te mesme

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje makine per trajtime siperfaqesore me rryma te frekuencave te mesme
Nr. Reference REF-29583-07-08-2019
Vlera / Fondi Limit 4 460 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 19-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Alba Energ
Alen-Co
Alpha Solutions Group
Denisa Beshaj
Luar Bros
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBA ENERG
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 250 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem.

  1. Operatori ekonomik “Alen-Co” shpk :
  - Nuk ka paraqitur furnizime te meparshme te ngjashme ne nje vlere jo me te vogel se 1,700,000 leke te realizuara gjate tre viteve te fundit. Faturat dhe kontratat e paraqitura nuk konsiderohen si furnizime te ngjashme me mallin object prokurimi.
  - Specifikimet teknike per makinerine e paraqitur nuk jane ne perputhje me specifikimet teknike te kerkuara ne dokumentat e tenderit. Sipas dokumentave dhe katalogut te paraqitur mungojne specifikimet teknike lidhur me gjatesine e boshtit qe temperohet, diametri i boshtit qe temperohet, diamedri I ingranazhit qe temperohet.

  2. Operatori ekonomik “Alpha Solutions Group” shpk :
  - Nuk ka paraqitur furnizime te meparshme te ngjashme ne nje vlere jo me te vogel se 1,700,000 leke te realizuara gjate tre viteve te fundit. Faturat dhe kontratat e paraqitura nuk konsiderohen si furnizime te ngjashme me mallin object prokurimi.
  - Specifikimet teknike per makinerine e paraqitur nuk jane ne perputhje me specifikimet teknike te kerkuara ne dokumentat e tenderit. Sipas dokumentave dhe katalogut te paraqitur mungojne specifikimet teknike lidhur me gjatesine e boshtit qe temperohet, diametri i boshtit qe temperohet, diamedri I ingranazhit qe temperohet.

  3. Operatori ekonomik “Denisa Beshaj” pf :
  - Nuk ka paraqitur furnizime te meparshme te ngjashme ne nje vlere jo me te vogel se 1,700,000 leke te realizuara gjate tre viteve te fundit. Faturat dhe kontratat e paraqitura nuk konsiderohen si furnizime te ngjashme me mallin object prokurimi.
  - Specifikimet teknike per makinerine e paraqitur nuk jane ne perputhje me specifikimet teknike te kerkuara ne dokumentat e tenderit. Sipas dokumentave dhe katalogut te paraqitur mungojne specifikimet teknike lidhur me gjatesine e boshtit qe temperohet, diametri i boshtit qe temperohet, diamedri I ingranazhit qe temperohet.
  - Nuk ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Sipas vertetimit te paraqitur nuk jane paguar detyrimet e OSHEE per muajin maj.

  4. Operatori ekonomik “Luar Bros” shpk :
  - Specifikimet teknike per makinerine e paraqitur nuk jane ne perputhje me specifikimet teknike te kerkuara ne dokumentat e tenderit. Sipas dokumentave dhe katalogut te paraqitur mungojne specifikimet teknike lidhur me gjatesine e boshtit qe temperohet, diametri i boshtit qe temperohet, diamedri I ingranazhit qe temperohet.
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit public, pasi Operatori ekonomik i shpallur fitues nuk ka paraqitur sigurimin e kontrates dhe eshte terhequr nga nenshkrimi i kontrates.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  3. Njoftim kontrate- Blerje makine per trajtime siperfaqesore.docx
  DST- Blerje makine per trajtime siperfaqesore.docx

  Blerje makine per trajtime siperfaqesore me rryma te frekuencave te mesme

  Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
  Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
  Objekti i Tenderit Blerje makine per trajtime siperfaqesore me rryma te frekuencave te mesme
  Nr. Reference REF-21714-05-13-2019
  Vlera / Fondi Limit 4 460 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 14-05-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-05-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 24-05-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Lapsus ne ngarkimin e dokumentave
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  3. Njoftim kontrate- Blerje makine per trajtime siperfaqesore.docx
  DST- Blerje makine per trajtime siperfaqesore.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data