Open Procurement Albania

Blerje pajisje it (kompjuter, printer, printer termik, printer matricor, fotokopje a4, barcode reader, palmar, tableta instanter)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje pajisje it (kompjuter, printer, printer termik, printer matricor, fotokopje a4, barcode reader, palmar, tableta instanter)
Nr. Reference REF-35771-09-12-2019
Vlera / Fondi Limit 42 144 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues PC Store
Atom” sh.p.k & “Kallfa
BNT Electronics
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BNT ELECTRONIC'S
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 40 933 886,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 49120663.2
  Data e lidhjes sė kontratės 31-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datė 01.11.2019 ėshtė paraqitur ankesa nga operatori “PC Store” shpk me nr.2352/8 prot.
  Nga ana e Autoritetit Kontraktor, Posta Shqiptare sh.a.,brenda afateve ligjore ėshtė trajtuar ankesa, Operatorit Ankimues i ėshtė kthyer pėrgjigje me nr. 2352/13 prot. datė 07.11.2019.
  Nė datė 04.11.2019 ėshtė paraqitur ankesa nga BOE “Atom” sh.p.k & “Kallfa” sh.p.k me nr.2352/9 prot.
  Nga ana e Autoritetit Kontraktor, Posta Shqiptare sh.a.,brenda afateve ligjore ėshtė trajtuar ankesa, Operatorit Ankimues i ėshtė kthyer pėrgjigje me nr. 2352/15 prot. datė 07.11.2019.
  Nė datė 04.11.2019 ėshtė paraqitur ankesa nga “BNT Electronics” sh.p.k me nr.2352/10 prot.
  Pas shqyrtimit tė ankesės sė operatorit ankimues “BNT ELectronics” sh.p.k., Datė 11.11.2019, ka vendosur tė pranojė ankesėn e operatorit ankimues “BNT ELectronics” sh.p.k nė lidhje me pretendimet e tij pėr rivlerėsimin e ofertės sė paraqitur nga operatori duke urdhėruar KVO-nė tė kualifikojė ofertė e ofertuar nga operatori “BNT ELectronics”;
  Pėr sa mė sipėr Komisioni i Vlersimit tė Ofertave vendosi qė tė bėhet rivlerėsimi i ofertave nė zbatim tė Relacionit te Komisionit te Shqyrtimit te Ankesave me Nr. 2352/16 prot., Datė 11.11.2019, me vlerė tė ofertės 40,933,886 (dyzet milion e nėntėqindė e tridhjetė e tre mijė e tetėqind e gjashtė) lekė pa t.v.sh. tė miratuar nga Administratori i Shoqėrisė.
  Oferta e vetme e kualifikuar mbetet e Operatorit Ekonomik “BNT ELectronics” sh.p.k., me vlerė tė ofertės 40,933,886 (dyzet milion e nėntėqindė e tridhjetė e tre mijė e tetėqind e gjashtė) lekė pa t.v.sh
  Njoftimi i rivlerėsimit ėshtė bėrė nė datė 15.11.2019 nė zbatim tė Relacionit te Komisionit te Shqyrtimit te Ankesave me Nr. 2352/16 prot., Datė 11.11.2019

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “PC Store” sh.p.k :
  Nė kriteret e veēanta tė kualifikimit pika 2.2.5 e cila citon: “Operatori ekonomik duhet tė paraqesė deklaratė pėr periudhėn e garancisė pėr mallin qė ofron, nė tė cilėn tė jenė pėrcaktuar qartė periudhat e garancisė sipas specifikimeve teknike.” Operatori ekonomik PC-Store te deklarata e paraqitur ka specifikuar te artikull numėr 2. Specifikisht Printer me garanci 1 vit. Nė specifikime teknike artikulli numėr 2 ėshtė Printer B&Ė A4 Standard me periudhė garancie prej 3 vitesh.
  Nė kriteret e veēanta tė kualifikimit pika 2.2.3 (Pėr kapacitetin teknik) ku citohet: “2.2.3 Operatori ekonomik duhet tė paraqesė autorizim nga firma prodhuese ose akt marreveshje bashkėpunimi ose leter angazhimi me firmen prodhuese per mallin objekt prokurimi ose nga distributori i autorizuar nga Prodhuesi(distributori duhet tė vėrtetojė se ėshtė autorizuar nga prodhuesi)”. Nė kėtė rast Operatori ekonomik ka paraqitur ndėr tė tjera autorizim nga Alba-Trade distributor i autorizuar pėr produktin HUAĖEI por pėr tė vėrtetuar lidhjen e distributorit tė autorizuar me prodhuesin ėshtė paraqitur ėebsite i Alba-Trade i pėrkthyer dhe noterizuar jo dokumenti marrėveshje qė vėrteton se Alba-Trade ėshtė distributor i autorizuar nga prodhuesi.
  Nė kriteret e veēanta tė kualifikimit pika 1.e e cila citon: “Kandidati/Ofertuesi duhet tė dorėzojė:e.Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.” Nė kėtė rast Operatori ekonomik PC-Store ka paraqitur vėrtetim pėr detyrimet e shlyera nga OSHEE vetėm pėr kontratėn me numėr TR2A110005016334 pėrdorues i sė cilės ėshtė PC-Store por nuk ka paraqitur tė njėtin vėrtetim dhe pėr kontratat e OSHEE tė adresave tė tjera qė figurojnė nė Ekstraktin Historik tė QKB pėr PC-Store.

  2. Bashkimi i Operatorėve ekonomik “Atom” sh.p.k me NIPT L22203042N dhe “Kallfa” sh.p.k:
  Nė kriteret e veēanta tė kualifikimit pika 1.b e cila citon: “Kandidati/Ofertuesi duhet tė dorėzojė:b).Deklaratė pėr paraqitje ofertė tė pavarur sipas Shtojcės 2/1. Nė kėtė rast operatori ekonomik ATOM sh.p.k referuar shtojcės sė paraqitur nuk ka plotėsuar asnjė nga opsionet, gėrmėn “a” ose “b” tė pikės tė deklaratės sė sipėr cituar.
  Nė kriteret e veēanta tė kualifikimit pika 2.2.3 (Pėr kapacitetin teknik) ku citohet: “2.2.3 Operatori ekonomik duhet tė paraqesė autorizim nga firma prodhuese ose akt marreveshje bashkėpunimi ose leter angazhimi me firmen prodhuese per mallin objekt prokurimi ose nga distributori i autorizuar nga Prodhuesi(distributori duhet tė vėrtetojė se ėshtė autorizuar nga prodhuesi)”.
  a) Nga verifikimet e bėra nė katalogun e dorėzuar tė produktit Tablet rezulton se rezolucioni i kamerės ėshtė “Main Camera Resolution 8MP, CMOS dhe Front Camera Resolution 2 MP, CMOS” ndėrkohė referuar specifikimeve teknike nė dokumentat standarte tė tenderit tė produktit tablet, kėrkohet qė “Rear & Front Camera 8 MP”. Pra kėrkohen tė dy kamerat tė jenė 8MP.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontrates.docx
  DST - IT.docx
  Shpallja e Fituesit

  Blerje pajisje it (kompjuter, printer, printer termik, printer matricor, fotokopje a4, barcode reader, palmar, tableta instanter)

  Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
  Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
  Objekti i Tenderit Blerje pajisje it (kompjuter, printer, printer termik, printer matricor, fotokopje a4, barcode reader, palmar, tableta instanter)
  Nr. Reference REF-24440-05-29-2019
  Vlera / Fondi Limit 42 144 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 30-05-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-06-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 24-06-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nuk ėshtė paraqitur asnjė ofertė brenda afateve kohore
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontrates.docx
  DST - IT.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data